www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Plictisitor


Guest metalblood
 Share

Recommended Posts

Guest metalblood

hello people! :) de abia miam cumparat chitara si nush cum sa invat mai repede...puteti sa-mi spuneti nishte melodii, mai simple :( ,care mar ajuta sa deprind o dexteritate mai mare and all that shit....sau nush exerciti and stuf....

 

apropo...scuzati gramatica ....totusi am scris topicu asta la 3:53 dimineata :) ....astea sunt scuze pt agramare dar in fine.... :)

Link to comment
Share on other sites

Mane in primul rand bine ai venit pe forum. Ignora "primirea calduroasa" :) Dar puteai sa dai un search macar.. asta e... In sfarsit.. ideea e ca nu poti invata mai repede sau mai incet la nivelul la care esti. Tu canta acolo orice, sa iti faci niste burice batatorite. Pe urma ia niste exercitii de picking (cantat cu pana), fingering (cantat cu dejtu).. depinde pe ce vrei sa te axezi. Dupa ce te plictisesti de exercitii o dai pe melodii. Pe urma iar ex... si tot asa. (asta e un sfat dat in graba, deci poti sa ignori anumite lucruri)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Magnitude

Sal hai sa te ajut si eu : intra pe www.rockmagic.com acolo vei observa o serie de trupe din muzica rock internationala...acuma de aici te descurci tu intri pe fiecare iti alegi piesa (care stii tu cas cantate pe acustica , is mai simplute de exemplu green day) , in dreapta piesei scrie tab => apoi descifrezi tabul, desigur daca stii.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.