www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Backing Track


Silviu_i
 Share

Recommended Posts

ba da se poate pt ca eu am cateva bt pt chitara si este mel originala (de obicei le gasiti ca original mastering sau ceva de genu).

 

le gasesesti dar ma indoiesc ca vei gasi backings de la vama veche.. daca era satriani probabil gaseai ...

dar apoi de ce nu iti faci singur backingu :)

Link to comment
Share on other sites

pai,

sa stii ca am cautat pe net (da sincer, am cautat), da chiar n-am gasit nimic care sa faca ce vrei tu ... imi pare rau .

Am gasit o chestie stresanta, care o instalezi ca plug-in in winamp, si il activezi si cica trb sa fie karaoke, da iti scoate si basu parca, si chitara putin, chiar si toba mare (concluzie - e ca naiba ){-cel putin asa s-a intamplat pe melodia Zmeul, a lui vama veche}..bine, si vocea, da in functie de cat vrei mai mult sa scoti vocea(si toate celelalte atrase involuntar in proces) se aude mai prost ...

oricum , il instalezi in C;\Program files\Winamp\Plugins

daca n-ai folderul, fa-l fiindca altfel nu merge.

 

Apoi, deschizi Winamp-ul, si dai clic dreapta, options, preferences , - jos la plugins - analog ..nu-stiu-ce remover sau mai bine citeste tu help-file :)

 

Si dupa ce te chinui, si dupa ce mai razi putin de ce-ai facut, te vei trezi la realitate, si vei vedea ca nu e bun de nimic...

ma rog..incearca-l si tu :

http://www.download.com/Vocal-Remover-Wina...4-10254947.html

 

 

Am mai incercat sa aflu cate ceva, dar chiar imi pare rau : se pare ca dupa ce o melodie a fost mixata, nu se poate sa o "de-mixezi", ca sa zic asa ...

 

Nu vad cum ai putea face BT-ul tu; adica poate sa gasesti toti oamenii, sa inregistreze totul pe rand, sau sa faci tu acasa pe computer mai tot (tobele in fruity loops, apoi in CoolEdit suprapui totul - cel putin asa fac eu ; in 2008, cand a trebuit sa cant cu niste fete la balul bobocilor mel. Dragostea e tot ce ramane - Andra (nu rade, c-a fost dificil), am stat mult sa fac tobele in fruity loops, apoi basul, apoi efectele, apoi chitarile, apoi pianu, apoi mai mult pian, apoi orchestra ... in final am tras si o varianta cu chitara solo, ca sa repete si fetele acasa, desi am cantat chitara live { in afara de bass si chitara, totul a fost in fruity loops} deci se poate ceva de genu ...)

Trebuie sa ai o rabdare infinita, si sa fii atent, sa umblii mult la EQ in winamp, ca sa auzi pe rand tot ce se petrece; iar acum , cred ca voi pune melodia aceea pe un topic :) -asteptandu-ma la ce e mai rau -

 

In fine , la subiect :

"Da, dar tu n-a trebuit sa inregistrezi vocea, ca au cantat fetele acelea! " o sa spui ...

Si o sa ai dreptate ... chiar n-am nicio idee.

 

Sper sa reusesti, si sa nu fie asa treaba urgenta sau importanta pt tine daca nu reusesti sa faci rost de BT.

 

sorry :) , da' nu stiu cine te poate ajuta

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.