www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Care-i Diferenta


Guest burzumvv
 Share

Recommended Posts

Guest burzumvv

Salut! Am si eu o intrebare. Pare cam idioata dar hai sa o pun : Care-i diferenta dintre o chitara pentru incepatori si una profesionala? in special intreb pentru sustain. Asta pentru incepatori are sustainul mai mic, sau aia profesionala? Si daca tot intreb, imi dati va rog si mie un exemplu de Ibanez bun ce-l pot gasi pe mcmusic? multumesc frumos

Link to comment
Share on other sites

Guest burzumvv

deocamdata nu am niciun buget, dar am un ibanez grx 70, si ca si stil , tind spre stilul lui satriani cu putin jason becker. intreb doar daca una profesionala ma va ajuta mai mult. multumesc

Link to comment
Share on other sites

deocamdata nu am niciun buget, dar am un ibanez grx 70, si ca si stil , tind spre stilul lui satriani cu putin jason becker. intreb doar daca una profesionala ma va ajuta mai mult. multumesc

 

Din felul in care observ ca'ti pui problema cred ca'ti e buna aia ce o ai acum; cel putin o perioada. Iti iei una mai "profesionala" ceva mai tarziu sau cand observi diferentele..(unii spun: cand o meriti). S'a tot discutat subiectul : chitara profi sau "de incepatori" :) .Cauta mai atent prin topicuri si poate iti vei face o parere singur. O sa realizezi probabil cu timpul ca pentru a canta/suna bine nu e suficient sa ai doar o chitara scumpa sau foarte buna.

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
Mai bine un chitarist bun pe o chitara proasta, decat invers.

 

Deci pastreaz-o pe asta.

 

Corect :) ma uimeste cand vad cateodata un chitarist bun care stie sa cante calumea si are reghin vechi decat unu pustan de bani gata care stie poporasul meu si o canta pe Gibson :)

Link to comment
Share on other sites

Guest burzumvv
Corect :) ma uimeste cand vad cateodata un chitarist bun care stie sa cante calumea si are reghin vechi decat unu pustan de bani gata care stie poporasul meu si o canta pe Gibson :)

 

Sunt de acord cu tine prietene. Asta incerc si eu sa fac. Am vrut doar sa stiu daca exista diferente tehnice intre una de incepatori si una de pro. Cant de 5 luni la chitara si ma chinui ca nebunul sa termin legato-ul , si de aceea ma deranjeaza ca nu se prea aude bine. Desi am invatat fara profesor, o sa ma chinui sa dau cei mai bun . Mersi oricum de sfat.

Link to comment
Share on other sites

daca prin chit de incepatori si una de profesionisti te referi la chitari ieftine si chitari scumpe,da,sunt diferentze:)lemnul e mai bun, dozele sunt mai bune, cheitzele sunt mai bune,e lucrata cu mai multa atentie.Automat...unele vor avea un sustain mai bun(lemnul bun...sistemul bridge-ului, pragush etc).

 

cum au spus si cei de sus...mai canta la cea pe care o ai o vreme ca nu ai nimic de pierdut:)apoi...cand ai bani...si destula experientza...iti poti alege una noua si "profesionala'

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.