www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Festival Rock Bucuresti


Vladimir Tepes
 Share

Recommended Posts

Sunt unul din organizatorii festivalului nationalist ce va avea loc in primavara anului acesta, tema este comemorarea revolutionarilor cazuti in numele libertatii, vom invita formatii ca: Bucium, Ura De Dupa Usa, Cristi Paturca, Celelalte Cuvinte, etc.

Daca se mai gasesc trupe tinere ce vor sa cante in deschidere va rog contactati-ma la nr de tel 0756028940 sau ID-ul de mesenger: vladdracula_tzepesh

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Cred ca este genul ala de manifestare unde vin niste trupe misto care au influente din folclor si canta muzica buna si placuta, se afiseaza cateva stegulete, vin cativa cu tricouri cu "basarabia, pamant romanesc", asculta lumea o muzica draguta pt a tine viu un spirit patriotic, nationalist bla bla.. Chiar nu inteleg ce lamuriri va trebuie.. :)

Edited by Geiger
Link to comment
Share on other sites

Ce repede te-ai prins :) dar daca asta intelegi tu din cuvantul nationalist este destul de grav, hai sa o lamurim: este un festival pentru acei tineri revolutionari, nu ne facem propaganda politica, nu candidam la parlament, nu suntem partid, este un festival inchinat eroilor si de sustinere morala pentru familile lor. Intentionat nu am precizat ca va canta si Brigada De Asalt pentru ca atunci eram sigur ca veti sari cu replici de genul: rasisti, xenofobi, extremisti si mai ales limitati.

Fiecare intelege ce vrea eu am incercat sa fiu conceis si simplu de inteles.

 

Cred ca este genul ala de manifestare unde vin niste trupe misto care au influente din folclor si canta muzica buna si placuta, se afiseaza cateva stegulete, vin cativa cu tricouri cu "basarabia, pamant romanesc", asculta lumea o muzica draguta pt a tine viu un spirit patriotic, nationalist bla bla.. Chiar nu inteleg ce lamuriri va trebuie.. :)
Link to comment
Share on other sites

Ce repede te-ai prins :) dar daca asta intelegi tu din cuvantul nationalist este destul de grav, hai sa o lamurim: este un festival pentru acei tineri revolutionari, nu ne facem propaganda politica, nu candidam la parlament, nu suntem partid, este un festival inchinat eroilor si de sustinere morala pentru familile lor. Intentionat nu am precizat ca va canta si Brigada De Asalt pentru ca atunci eram sigur ca veti sari cu replici de genul: rasisti, xenofobi, extremisti si mai ales limitati.

Fiecare intelege ce vrea eu am incercat sa fiu conceis si simplu de inteles.

Pai si de ce ar fi grav?

Link to comment
Share on other sites

@VladimirPavel

De ce sa ai retineri cand anunti un concert. Intotdeauna vor fi voci impotriva, indiferent pe ce tema, ca asa e la noi. Acum ca ai spus BDA e destul de clara tematica concertului. Cui ii place o sa vina, cui nu...normal ar fi sa se abtina de la comentarii inutile...asa cum voi face si eu de aici incolo. Bafta la concert!

 

L.E. O singura observatie imi permit sa mai fac. Chestia cu..."vom invita formatii ca...." nu e tocmai o dovada de profesionalism. Adica...formatia Celelalte Cuvinte stie ce i se pregateste ?

Edited by gogi.rust
Link to comment
Share on other sites

O data mai exacta ar fi 20 - 21 martie, acum nu conteaza cat timp ati repetat daca va descurcati pe scena e bine doar trebuie sa fiti pregatiti de inainte pentru ca nu putem sa amenajam un backstage foarte mare incat sa se incalzeasca in acelasi timp toate trupele ce vor canta in ziua respectiva.

 

Si inca ceva ar fi de preferat versurile sa fie in limba romana.

O data' mai exacta'?

Daca am timp cu trupa Fictum...sa facem piese...ne bagam.

Avem doar cateva repetitii la activ(mai exact o luna)...deja avem 3 piese.

Cat timp e alocat trupelor? Cat pregatirile, cat cantatul?

Link to comment
Share on other sites

Nu iti face probleme nu vin acolo sa ma fac de ras :) ...eram curios ca sa stiu cat timp am la dispozitie pentru a mai face cateva piese :)

Care e timpul acordat trupelor care canta in deschidere? Sa anunti cum se face preselectia trupelor care o sa cante in deschidere.

La faza cu versurile ...m-ai terminat.Nu sunt in limba romana,nu sunt patriotice,nici sataniste nici naziste...sunt de genul...trairi,sentimente,viatza de zi cu zi.

 

P.S. Am cantat cu Hathor(trupa nu are nici o treaba cu miscarea legionara,nazisti,satanisti sau altele) la un fest de nazisti(zic eu ca trupele erau pe genul asta) si m-am simtit super bine,fiecare cu patratica lui si totul a fost ok. Fara gardieni,fara paza sau oameni de ordine...o palma nu a primit nimeni sau macar sa vad o cearta. Batai si certuri vad la toate concertele fara nici o temarica deci...pana la urma e vorba oamenii care vin nu de directia trupelor.E un eveniment si de niste trupe care canta(fiecare elege ce vrea sau nu sa priveasca) Bine ca se organizeaza,pentru mine chiar nu conteaza altele :)

 

Mult succes Vladimir! :D

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze dar ai inteles gresit, eu nu judec o trupa dupa timpul pregatire sau timpul in care se formeaza, pot sa zic ca in 3 zile am adunat niste oameni buni, am format o trupa care sa cante in deschidere la UDDU, au repetat doar 3 maxim 4 ore melodiile cerute de mine plus ce au mai adaugat ei din lipsa mea de inspiratie si totul s-a desfasurat perfect. Nu ma indoiesc de aptitudinile voastre si inca ceva, nu suntem nazisti nu are tenta nazista doar ca suntem noi vre-o 4 legionari de fata si organizatori totodata asta nu inseamna ca suntem cu "sieg heil" sau ca transformam festivalul cu tenta comemorativa in unul NS. Acum la faza cu versurile in limba romana, nu vrem fraze patriotice, Ura De Dupa Usa nu sunt patrioti in versuri, dar canta in romana, si asa mai departe. Totusi nu cred ca este o problema ata de mare daca versurile sunt in alta limba dar totusi am prefera sa nu aducem o trupa ca Satanochio sau Negura Bunget.

Daca vrei sa participi contacteaza-ma oricand :) iti stau la dispozitie 12 ore din 24 (fara week-end) :)

Sa auzim numai de bine!

 

Nu iti face probleme nu vin acolo sa ma fac de ras :) ...eram curios ca sa stiu cat timp am la dispozitie pentru a mai face cateva piese :D

Care e timpul acordat trupelor care canta in deschidere? Sa anunti cum se face preselectia trupelor care o sa cante in deschidere.

La faza cu versurile ...m-ai terminat.Nu sunt in limba romana,nu sunt patriotice,nici sataniste nici naziste...sunt de genul...trairi,sentimente,viatza de zi cu zi.

 

P.S. Am cantat cu Hathor(trupa nu are nici o treaba cu miscarea legionara,nazisti,satanisti sau altele) la un fest de nazisti(zic eu ca trupele erau pe genul asta) si m-am simtit super bine,fiecare cu patratica lui si totul a fost ok. Fara gardieni,fara paza sau oameni de ordine...o palma nu a primit nimeni sau macar sa vad o cearta. Batai si certuri vad la toate concertele fara nici o temarica deci...pana la urma e vorba oamenii care vin nu de directia trupelor.E un eveniment si de niste trupe care canta(fiecare elege ce vrea sau nu sa priveasca) Bine ca se organizeaza,pentru mine chiar nu conteaza altele :P

 

Mult succes Vladimir! :D

Link to comment
Share on other sites

Am inteles perfect ce ai vrut sa zici si te sustin :) (metalitatea rominilor mai are mult pana sa devina una normala de aici aceste razvratiri anti fest)

Chiar ma intereseaza timpul alocat unei trupe care canta in deschidere,ma refer la timpul in care canta pe scena,30min-o ora.

Cat despre trupa,nu facem cover-uri(cu 5 cover-uri ti-am umplut o ora :) ), asa ca daca o sa ne simtitm pregatiti sa evoluam,te anunt cat mai repede posibil.

Multumesc pentru incredere.

 

 

P.S.Poate e bine sa enumeri si cateva genuri muzicale ca trupele interesate sa vada daca se incadreaza in specificul festului.

Cu toate ca Negura Bunget canta despre glie,stramosii nostrii...de aceea vreau o specificare a genului.

(noi cantam industrial metal...e posibil sa nu fim pe felia festului si e penibil si pentru noi si pentru ceilalti sa aparem pe scena)

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga

Nu vreau sa ma bag ca musca in stiti voi ce, dar cred ca Celelalte Cuvinte nu vor participa la un festival de tip nationalist, chiar daca se tine sub pretextul comemorarii revolutionarilor cazuti. Nu cred, de asemenea, ca un politician liberal pe de-asupra consilier la Primarie vrea sa-i fiel legat numele de vre-o manifestatie nationalista. Cred ca stii la cine ma refer, de aceea nu vreau sa dau nume aici.

BTW, mi se pare un pretext f transparent si cusut cu ata prea alba.

Fiind din Resita, ca si mine, te intreb ceva la subiect: Da-mi te rog numele celor cazuti in Resita si numele lt col de Securitate care a ordonat sa se traga la Posta din Govandari! Daca le stii pe astea, poate poti emite pretentii de comemorare a susnumitilor revolutionari!

 

Mi se pare de asemenea ridicol faptul ca in vremuri in care ne consideram membrii ai UE sa ne mai incingem cu braul nationalist.

Edited by costi iorga
Link to comment
Share on other sites

In prima seara cand vor canta UDDU vom avea nevoie de urmatoarele genuri muzicale: trash, hard-core, industrial, etc. Si acum sa iti spun de ce nu accept ca Negura Bunget sa intre in programul nostru, ei sunt pagani, cred in zeitati, sustin organizatia Gebeleizis care este impotriva noastra. :)

Multumesc pentru sustinere, si sper sa ajungem sa ne cunoastem, eu sunt un bun sustinator al genului industrial, si cred ca va potriviti perfect in prima seara. Astept raspunsul tau.

Sa auzim numai de bine! :)

Am inteles perfect ce ai vrut sa zici si te sustin :D (metalitatea rominilor mai are mult pana sa devina una normala de aici aceste razvratiri anti fest)

Chiar ma intereseaza timpul alocat unei trupe care canta in deschidere,ma refer la timpul in care canta pe scena,30min-o ora.

Cat despre trupa,nu facem cover-uri(cu 5 cover-uri ti-am umplut o ora :) ), asa ca daca o sa ne simtitm pregatiti sa evoluam,te anunt cat mai repede posibil.

Multumesc pentru incredere.

 

 

P.S.Poate e bine sa enumeri si cateva genuri muzicale ca trupele interesate sa vada daca se incadreaza in specificul festului.

Cu toate ca Negura Bunget canta despre glie,stramosii nostrii...de aceea vreau o specificare a genului.

(noi cantam industrial metal...e posibil sa nu fim pe felia festului si e penibil si pentru noi si pentru ceilalti sa aparem pe scena)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.