www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Decisions, Decisions...


Guest NoSignal
 Share

Recommended Posts

Guest NoSignal

Salut,

 

Sunt nou pe-aici, am o chitara acustica de vreo 6 luni, si am progresat destul de rapid. Adevarul este ca deja vreau mai mult, asa ca m-am decis sa-mi iau o chitara electrica. Genul pe care l-am abordat e pop-rock, alternative, ceva folk, dar si putin metal. Deci, mi-ar trebui o chitara versatila.

 

Am inceput sa caut informatii si am ajuns la concluzia ca un starter-pack nu prea ar fi potrivit. Reusind, oarecum (mai putin) sa ma incadrez in bugetul meu de 1000RON, am ajuns la urmatoarele optiuni:

 

Chitara Ibanez GRG170DX, si un amp Roland Cube 15X (are multe efecte incorporate, si (inca) nu o sa simt nevoia unei pedale de distortion).

 

Am ales bine? Am alte optiuni mai bune care sa se incadreze in buget?

 

Oh, and btw, stiti ceva shopuri ok prin Cluj? Sau cunoasteti pe cineva care aduce instrumente de afara (thomann.de & co.)?

Link to comment
Share on other sites

Oh, and btw, stiti ceva shopuri ok prin Cluj? Sau cunoasteti pe cineva care aduce instrumente de afara (thomann.de & co.)?

 

Barock: Str. Bisericii Ortodoxe, Nr. 8

Tel: 0264 595 290

 

MC Music: Str. Horea, Nr. 26/1

Tel/Fax: 0264 597 749; 0728 980 698

 

Magazin Audio-Video PLAY: Str. Bolyai, Nr. 8

Tel: 0264 430 318

 

Koncert: Str. Andrei Saguna, Nr. 6

Tel: 0264 432 937; 0744 190 763

 

Mai este si o reprezentanta Yamaha pe Calea Motilor, Nr. 103

Tel: 0264 594 938; 0742 050 637

Link to comment
Share on other sites

Guest NoSignal
las ca nu are nimic daca are tremolo, cu floydul e mai greu.

macar asa isi face o impresie cam ce ar putea sa faca cu un tremolo si daca ii place atunci o sa isi ia ceva mai serios.

 

Nu am nevoie de tremolo, dar Ibanez RG321MH (care are fixed bridge) e mult mai scumpa decat asta cu tremolo.

 

Nu e vorba de necesitate, ci de optiuni. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest NoSignal
pe asta ai vazut-o...? :)

 

Am vazut-o... Dar nu as cumpara-o. Detii o chitara Aria sau ai cumva o parere mai ampla asupra produselor Aria? Pe net nu prea am gasit info despre ea (gen reviews, pareri...).

 

Nu am incredere :).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.