www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Wahmmy Bar


Guest bullygil
 Share

Recommended Posts

Guest bullygil

De marti sunt fericitul posesor al unui Squier Affinity Stratocaster :) .Am avut ceva probleme cu wahmmy bar-u.Nu stiam cum sa-l folosesc :).Am descoperit pana la urma cum sa il folosesc.Infiletez pana la capat, si apas usor pe el si se misca acel...bridge(ii zic bine?).Doar ca nu imi inspira mie prea multa incredere bridge-ul ala miscandu-se, asa ca am scos wahmmy.Are ceva daca nu il folosesc? :)

Si ca tot veni vorba.Cand e de schimbat corzi, desurubez ceva?Nu o sa fac greseala sa imi montez corzile singur prima data, o sa merg la cineva sa mi le monteze.Dar intrebam asa...desurubezi ceva la bridge?

Link to comment
Share on other sites

Salutari!

 

Nu este absolut nici un fel de problema daca nu il folosesti, ba chiar este mai bine daca nu folosesti deoarece se poate dezacorda chitara foarte repede si inutil.

La schimbat-ul corzilor nu trebuie sa desfaci nimic, eventual capacul din spate care o sa iti ofere un spatiu mai mare operatiei si cu ocazia asta te mai si uiti pe acolo si incerci sa pricepi ce fac acele arculete si bucata aia de metal gaurita, etc.

 

Bafta !

Link to comment
Share on other sites

Guest bullygil

Aha.Merci de raspuns :).As mai vi intrebat cate ceva si despre bazaitul amplificatorului cand nu tin degetele pe corzi, da m-am gandit eu ca e normal sa se intample asta :).In rest, cam atat.Ah, si as mai avea o intrebare.La palatul copiilor, se tin cursuri de chitara electrica?

Link to comment
Share on other sites

1: scrie si tu cuvintele in romana

2: care este problema pentru care ceri ajutor?

 

Aha.Merci de raspuns :) .As mai vi intrebat cate ceva si despre bazaitul amplificatorului cand nu tin degetele pe corzi, da m-am gandit eu ca e normal sa se intample asta :) .In rest, cam atat.Ah, si as mai avea o intrebare.La palatul copiilor, se tin cursuri de chitara electrica?

 

 

Daca este la volum destul de mare acel "bazait" inseamna ca ai o impamantare slaba sau chiar deloc.

Am auzit ca s-ar rezolva partial problema cu legatura la calorifer, dar nu garantez, mai bine asteapta si alte pareri.

bafta !

Link to comment
Share on other sites

Guest eXtr3m3
Daca-i vorba de cantat la chitara si mai ales cu wammy puneti si voi un chitarist adica pa tata lor

 

Super videouri! :) mai ales al 2lea :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.