www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Conectare Chitara La Calculaor


Guest Noxified
 Share

Recommended Posts

Guest Noxified

vreau sa stiu si eu...de ce am nevoie pentru a conecta chitara la calculator?mi`am facut rost de cablu cu jack mic pentru calculator si cu jack mare pentru chitara[adica adaptor]mono..mi`am downloadat guitar rig...dar de ce am nevoie sa ma fac auzit?eu nu aud nimica in calculaor sau la casti.unde trebuie conectata chitara mai exact?ce drivere as mai avea nevoie?

Link to comment
Share on other sites

Ai nevoie de un preamplificator (sau ceva asemanator: procesor, pedala...) intre calculator si chitara. Placa de sunet nu are amplificare proprie. Si inca un cablu. Iar jack-ul mic sa nu-l bagi in gaura pentru microfon. Incearca in "line-in". Si da-le drumul din setarile placii de sunet, ca s-ar putea sa fie inchise.

Link to comment
Share on other sites

Guest Noxified

si dak nu am preamplificator......procesor pedala nimica...nu o pot conecta la calculator?adik nu o pot face sa se auda in boxe[casti]?

Edited by Noxified
Link to comment
Share on other sites

De conectat o poti conecta, insa nu o sa se auda mare lucru. Semnalul de la doze este foarte slab si trebuie amplificat. Sunt pedale destul de ieftine. Eu inainte foloseam un zoom 505II (costa in jur de un milion una second hand) care are si destule efecte si amplifica destul incat sa te poti distra (cu/fara guitar rig). Cred ca il mai am pe acasa. Daca te intereseaza, vb.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.