www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Festivalul "posada" Campulung-muscel


Zdranganitorul_fara_minte
 Share

Recommended Posts

Dupa cum poate stiti, timp de multi ani in C-lung Muscel, judetul Arges s-a tinut renumitul festival Posada. A fost desfiintat din cauza noii conduceri si lipsei de fonduri. "POSADA" reprezenta pentru multi un stil de viata, asa ca cei din C-lung si imprejurimi, au decis sa incerce sa-l refaca. Cat mai multe semnaturi ar ajuta enorm. Va multumesc. :):)

 

 

 

http://www.petitieonline.ro/petitie/festiv...-p34532045.html

Link to comment
Share on other sites

Oricum ideea e ca acest festival sa se reia... Si eu am o trupa... si cam pe acolo as vrea sa cantam. Cel putin anul acesta a avut loc la Campulung Muscel, Global Battle of the Bands semifinala. :)

 

a VIII-a,a IX-a?????????????????????

mama ce batran sunt :):P

Eu tocmai luam mentiune pentru intreaga activitate :D

 

Wow din 1987 :D (headbanger din 1987 ;) )... E pacat, acest festival se tinea pe vremea comunismului totalitar, anticapitalist. Iar acum in capitalism, nu se mai tine.... E rusinos... Capitalisti iubitori de bani , lipsiti de cultura :) (NU are nimic de a face cu politica.. dar are. conducerea orasului a hotarat ca nu are rost sa cheltuie banii pe astfel de manifestari)

Link to comment
Share on other sites

Posada, frumos festival... Am cantat si eu in 1996 acolo cu trupa mea de atunci. Cred ca a fost una dintre ultimele editii. Au fost conditii foarte bune, organizare exemplara, masa buna, hotel misto, chestii care nu sunt chiar de la sine intelese atunci cand canti Metal. Cel mai frumos era ca legai prietenii care pot dura si o viata. Cel putin asta in cazul meu.

Ar fi frumos daca l-ati "resuscita" :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.