www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Este ?


Demos
 Share

Recommended Posts

De ce poarta Kirk Hammett banda adeziva pe mana:

 

"[Question] There have been many theories spread on the Internet about why you tape your hands. So once and for all, why do you do it? --Jerry Glass

 

If you look at the side of your hand, right below your pinkie, you'll see there are some wrinkle lines. At least there are on my hand... [laughs] Because of my playing style, I'm constantly hitting the strings and palm muting and, generally, beating up my right hand. Over the course of a tour, those wrinkles start busting open and bleeding. I put tape over the wrinkles so they don't break open and bleed all over my guitar, 'cause if a string gets in there once your hand is cut --wow!--that stings! Plus, it lets me play faster since it reduces drag between my hand and the strings.

 

Once, when we were on tour, I looked out into the audience and saw a kid with both his hands taped up like mine. I was cracking up so much I had to give him a backstage pass. --Kirk Hammett, Guitar World, January 2006, 112."

Link to comment
Share on other sites

Salutare !

Ce este aceea inconjurata cu rosu ? am vazut la mai multi chitaristi , cum se numeste si alte detalii...m-as documenta singur dar nu stiu cum se numeste .

E ceva care trebuie sa nu lipseasca din arsenalul oricarui chitarist, amator sau profesionist. Nici nu va puteti imagina cum poate sa va ajute: panatia devine o joaca, palm muting-ul o gluma proasta si feeling... nu mai vorbesc. Pe scurt, un accesoriu genial si, binenteles, indispensabil. Disponibil numai la pletosi. :)

Link to comment
Share on other sites

adica nu prea stie sa dea cu pana :)

subscriu total la ceea ce spui tu bolly

 

Demos, hai ca ajuta pe antebrat sau mai sus la fast tremolo picking si chestii dinastea(vezi Tiago Della Vega). I tried si merge, nu mai simti ca t doare si poti mai mult, asa si la incheieturi si chestii. Prefer sa nu folosesc asa ceva, da ce suntem la moda aici ? :) :)

Edited by Archangello
Link to comment
Share on other sites

Guest Superman

mie mi se pare ca si chitara lui kirk rupe :)

 

 

 

nu am inteles pe voi cum va ajuta chestia ala ce va doare la mana dreapta?

 

va doare mana la palm?

ok intampinam mici probleme cu LP-ul dar de obicei nu am probleme cu nimic nu inteleg ce va doare ....

Link to comment
Share on other sites

Nu ar fi rau sa ajungi asa:

 

robhalford.jpg

 

 

:)

 

Nu, mulțumesc. Sã arãt ca Halford (fãrã piele ºi ținte), poate... dar sã ajung ca el, în nici un caz. Nu avem aceleaºi înclinații. :D

 

poate e frizer

 

Dacã eram frizer, aº fi fost fericit sã tund la numãrul 1 pletoºi care mi-ar fi cerut sã le tai vârfurile. :)

 

nu am inteles pe voi cum va ajuta chestia ala ce va doare la mana dreapta?

va doare mana la palm?

ok intampinam mici probleme cu LP-ul dar de obicei nu am probleme cu nimic nu inteleg ce va doare ....

 

Numai pe Kirk îl doare mânuța la palm ºi îi dã ºi sângele. Alții n-au probleme. Nu ºtiu de unde ai tras tu concluzia cã ne-ar durea ceva. :)

Link to comment
Share on other sites

e un elastic de prins parul

 

si mie mi se pare ca e pur si simplu elastic....

 

D'oooh!!!

Încercați urmãtorul experiment: faceți rost de un elastic de prins pãrul, prindeți-vã trei degete nu foarte strâns (index, mijlociu ºi inelar), apucați o panã ºi vedeți ce se întâmplã.

Link to comment
Share on other sites

Sigur ca nu ajuta la nimic..... :)

Dar intr-adevar si Tiago Della Vega are asa ceva , dar in locul in care sprijina mana pe chitara , probabil din motive similare cu Hammett . In afara de asta nu vad cu ce ajuta la cantat....poate motive estetice

M-am uitat la mai multe poze cu slipknot guy si nu are peste tot elasticul ala.....dar il si are in cateva cazuri tot pe 3 degete..... In Wiki scrie ca e stangaci , dar canta cu dreapta . Poate e injured .

 

D'oooh!!!

Încercați urmãtorul experiment: faceți rost de un elastic de prins pãrul, prindeți-vã trei degete nu foarte strâns (index, mijlociu ºi inelar), apucați o panã ºi vedeți ce se întâmplã.

 

Dau mail la Brainiac sa incerce ei :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.