www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Razvan Krivach


RAY5
 Share

Recommended Posts

E drept ca ceilalti nu erau mai straluciti dar tipu asta ma facut sa trig la cer

Inconjurat de tovarasii lui dupa multa repetitie shi mult timp de gindire au comis o crima impotriva umanitatii . interpretind o piesa dea lui FREDDI MERCURY dar cu o voce atit de falsa si un timbru vocal atit de nenorocit ca daca ar fi facut bunul Dumnezeu un miracol in ziua aceea sal invieze pe FREDDI din morti saracu ar fi murit imediat si nevinovat sau nar fi iesit din cripta nici cu slujbe......

 

DAR ce e interesant ca rominu nui prost sa se lase batut ...........daca ati vazut asaera la tvr la stiri obanda de braconieri au impuscat vreo 8 caprioare din parcul de linga ARAD si miam zis sigur au facuto ca nu cumva sai faca cerbu lui RAZVAN KRIVACH pui

asta e zisa in gluma shi am ziso asta noaote shi pe trv dar nui de ris

acum ce ziceti voi care cunoasteti mai bine despre ce e vorba ..........????????

 

shi daca stau sa ma gindesc bine intradevar ca e original caci nimeni in lume nu ar fi reushit o asemenea opera de rahat pe o piesa de Queen

Link to comment
Share on other sites

Da , e greu de cantat Queen....Chiar la tribute concertul ala din 92 mi s-a parut ca putini din cei ce au participat s-au apropiat de ce ar trebui . Sincer , coverul dupa Bohemian Rhapsody de la Dream Theater mi s-a parut singurul lor moment total neinspirat ( sa nu zic mai mult :) ) , pareau o trupa de amatori :) . Am ascultat un cover Sum 41 dupa Killer Queen si , culmea suna destul de bine .

Mi se pare ca cei care reusesc sa faca un cover Queen sunt cu adevarat acomplished musicians .

Link to comment
Share on other sites

E drept ca ceilalti nu erau mai straluciti dar tipu asta ma facut sa trig la cer

 

interpretind o piesa dea lui FREDDI MERCURY dar cu o voce atit de falsa si un timbru vocal atit de nenorocit

 

+1 :)

costumatia si coafura lui R K sunt pe plac cuiva ? :)

Edited by gicacontra
Link to comment
Share on other sites

+1 :)

costumatia si coafura lui R K sunt pe plac cuiva ? :)

 

 

DA ca moaca tipul mia placut dar ca voce nu numai cind a cintat dar cin a multumit publicului ai lipsea finete clasa nu se adresa cum ar fi cineva de statura dar tinind cont cae si emotia si restiul nu am nimik cu nimeni ca nul cunosc dar din intimplare am dat peste festival si as fi vrut sa aud ceva mult mai bine ca la ala unde a cintat NARCISA SUCIU ala lam aratat la mai toti prietenii desi nimeni nu intelegea romineste toti au fost indragostiti de ea

de fiecare data cind aud ceva frumos la romini sint foarte mindru si pacat ca sint departe Dar aseara din intimplare nustiu cum am dat de ielnam mai dormit toata noapte de ciuda

 

Da , e greu de cantat Queen....Chiar la tribute concertul ala din 92 mi s-a parut ca putini din cei ce au participat s-au apropiat de ce ar trebui . Sincer , coverul dupa Bohemian Rhapsody de la Dream Theater mi s-a parut singurul lor moment total neinspirat ( sa nu zic mai mult :) ) , pareau o trupa de amatori :D . Am ascultat un cover Sum 41 dupa Killer Queen si , culmea suna destul de bine .

Mi se pare ca cei care reusesc sa faca un cover Queen sunt cu adevarat acomplished musicians .

 

si la starurile mari li se intimpla sasi muste limba la asemenea cintece sint opere tre sa le traiesti

acuma nu ma asteptam sal imite pe Freddi dar sa interpreteze iel ceva care sa fie la nivelul de a cistiga trofeul ,iar daca cu asemenea prestatie sa cistigat e chiar pacat

iar cei din FRanta cine sint eu nu ma auzit in viata mea de iei shi nici moacele lor nu la cunosc ,oricare ar fi fost numele care la adoptat pentru eveniment dar totusi cu o prestatie de aia aici nu ar fi urcat nici pe scena la liceu , deci totusi nu numai cintaretii au parte lor slaba si asta nu e o vina nu pot sai condamni ca nu au reusit prestatia dar pentru mine juriul merita injuriul

 

 

Da, dar dacã nu-ți iese cum trebe de ce sã te mai chinui?

 

 

ACuma nici iel nu putea sa stie ca o sa faca o prezentare atit de proasta . I sa intimplat

poate acasa in fata oglinzii era perfect dar pe scena ceva sa intimplat ori nu se auzea ori pirdea capacitatea din cauza emotiilor ,

IAR AICI AS VREA SA PUN IO O INTREBARE CARE SAPUS DESPRE CHITARISTI....CUM TREBUIE SA FIE UN BUN VOCALIST?

 

SI RASPUND TOT IEU "SA NUSI PIARDA CUMPATUL " daca cinta un cintec intreg sau pe jumatate sau daca face doar medley...daca le scoate bine la capat si corect e bun vocalist pe de geaba are pretentii la piese fara sfirsit si stit de complicate cind o face de toata prastia

 

 

CIND FACI BINE CEEA CE FACI CHIAR DACA E SIMPLU DE TOT ETI UN BUN VOCALIST

Link to comment
Share on other sites

Acu' serios:

 

Deci... domnu' Crivaci (ma rog, Krivach cã dã mai bine la media)... așa da! ^

 

 

 

DA da DA MERCI DOMNUL DOCTOR ACUM PARCA MA SIMT UN PIC MAI BINE DUPA CE AM ASCULTAT G.M. CUM A CINTA PIESA , CACI DE ASTA POT SPUNE CA A CINTATO NU A INTERPRETATO OK? PRICEPI DIFERENTA

 

 

MERCI MULT DE TOT CHIAR NU AM DORMIT TOATA NOAPTEA AM PLECAT LA MUNCA DIMINEATA ACUM AM INTRAT IN PAUZA ACASA SHI MIAN FACUT FOARTA MULT BINE TRATAMENTUL CARE MI LAI APLICAT

 

 

Nu inteleg, el canta la chitara, sau cel din spatele cortinei?

 

 

MAI E CLAR CA IEL INCEPE SA CINTE LA CHITARA DAR ARE CITEVA MICI PROBLEME CU VOLUMUL CRED CA SISTEMUL HF PRIN ANTENA NU ERA DAT DRUMU CA VEZI CA SE CHINUIE SAL REGLEZE IN MOMENTUL UNDE TOTUL TREBUIA SA FIE REGLAT

ACOLO UNDE FACE CAMERA GROS PLAN PE IEL TUTUSI SE VEDE CA MINA LUI LUKREAZA CEVA PE LA SPATE ACOLO PE CENTURA ARE AGATAT SISTEMUL PENTRU TRANSMISIE

Link to comment
Share on other sites

Let me see you do better ...

 

 

ce sa zic ieu cind nu stii nu te apuca sa faci ca te faci de rusine ..............crezi ca iel nu e constient ca toate tara se ride de iel? nu are rost sa incerci sa te pui in lokul altuia

 

Daca RAZVAN ar fi compus ceva personal ar fi iesit mult mai bine dar sa incerci sa copii sau sa mai si interpretezi un ASEMENEA MONUMENT cind tu nici nu stii sa tii o nota corecta pentru ca felul cum a interpretat piesa nu se discuta dar falsurile

si ce falsuri

iar pe linga toate astea cu karaoke ,uitate bine ca incepe muzica iel da pe chitara dar nui suna isi cauta volum sau mute in spate pe emitatorul hf dar curios ca totusi chitara merge ...de unde vine sunetul ca iel se chinuie de vreo trei ori sa o regleze pina reuseste e deja la a doua strofa

Link to comment
Share on other sites

poate ii falseaza microfonul. nu se stie niciodata :))) de fapt =)))

 

 

wow asta e tare :) si oare cum se acordeaza microfonul?

am o voce de oala sparta poate pot sa o scot la capat cu ideea asta dar nu stiu sa acordez un mikrofon :))))))))))))))))))))

 

poate pot sal dresez sa cistic si ieu un premiu

Link to comment
Share on other sites

:) Open tuning , in nici un caz closed tuning ca e playback :)

C'mon....

 

cred ca trebuie sa ma pun sa il studiez ca pe asta nu -l cunosc :)))))))))))

 

pai no si tu ......trebuia sa asculte publicu ceva......

 

DA ieu as vrea o chitara de aia chiar cu volumul inchis si tot merge ......aia da chitara nustiu de ce am mai dat bani pe una care nu face nimic singura

 

 

 

De asta ce zici ?

 

da interpretare e faina , mai sint care pot deci nu e imposibil daca muncesti

Link to comment
Share on other sites

Instrumental e interesant si bine cantat, vocal insa... mai au de lucru (mai ales fata). Parerea mea...

 

razvan a luato pe linga chiar de la inceput nu sa asigurat deloc inainte de a urca pe scena

las ca data viitoare o sa fie mai bine

a luat lectie

DAR ce e mai scandalos in treaba asta e juriul care ia acordat premil ,faptul ca a gresit sau ca era fals asta poate sa se intimple la toti , nimeni nui perfect , intro zi toti gresim dar cind ai gresit nu cistigi

Link to comment
Share on other sites

Hai c-o ia pe aratura si topicul asta...

Oricum, concluzia e clara: Crivaci e nasol! :) De tanti pusa de vektor nu mai zic nimic pentru ca mi-e frica (cei care-l cunosc pe vektor stiu la ce ma refer :)).

 

CEEA ce inseamna ca orisicine , chiar si un incepador ar cinta mai bine decit iel nici nu mai are rostu sa facem comparatie cu starurile ca nue de la aceeasi categorie toti care cinta corect in gama cinta bine

 

dar asta e grav ca e atit de vizibil nedreptatea ca le taie cheful la cei care sin buni shi ar merita sa se prezinte la festival , oricine munceste seruos in fata unei asemenea nedreptati se site exclus . asa decit sa muncesti de geaba vii cu spaga si cistigi trofeul

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.