www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Magazine Second-hand Europa


CiocanelBloodyCIocanel
 Share

Recommended Posts

Pt ca e-bay din US implica multe taxe, mai ales daca e sa cumparam chestii pana in 500 euro, magazinele SH ar fi o optiune mai buna. stiu ca exista E-bay uk si fr etc. dar nu te mai complici cu ratingul celui care vinde and shit like that....

 

Pt ca in Romania, in afara de rgc.ro nu stiu altceva de second-hand... m-am gandit sa caut pe net... chestia e ca se gasesc destul de greu... majoritatea neavand nevoie de un site.

multe astfel de magazine sunt in germania si franta (paris- rue de guitar = sute de magazine)

 

am gasit niscai chestiuni... si sunt sigur ca si voi ati mai dat peste astfel de magazine din greseala sau le-ati cautat... care aveti postati

se pot gasi squiere made in koreea la 200 e (am cantat pe squierul MiK al lui marsuleu si pot spune ca e la fel de bun ca un fender mexican din zilele noastre) dar se pot gasi si gibsoane stereo de 4000 de parai

se pot gasi fender champ 12 red knob de 300 de euro (all tube) dar si matchless si mesa boogie de 2000 + :)

 

ca sa ma intelegeti...mai degraba mi-as lua un squier korean si un champ 12 decat un squier affinity si un whatever amp cu dsp si alte bullshit ... care m-ar duce la acelasi pret...

sau un stella folk la 150e (made in usa) decat un fender cd-60 :)

 

http://www.guitare-village.com/rock_pelles.php

http://www.rareguitar.de/

 

(site-ul francez stiu sigur ca trimit internatonal ca scrie pe undeva... insa cred ca si nemtii trimit)

 

astept si alte site-uri :) me wants a frichin eamp :D

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann

E in Bacau un magazin ce aduce intrumente de pe Thomann dar care se ocupa si cu sh-uri si am auzit ca vor sa deschida o filiala si in Onesti :)

Si e mai aproape ca Europa :)

Eh, sper ca te-a ajutat cu ceva

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest domnul Rig

lol daca cumperi din usa tre sa dai taxe?

eu am intrat cu chitara la vama acolo la posta si aia din camera mi-a facut semnu de 'valea'

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

da de pe ebay era

aia de la vama vorbea la telefon cand am intrat; i-am intins chitanta de la USPS si mi-a facut valea din mana

am ezitat, i-am intins-o din nou; a zis "luati-o!" si iar valea :) asa ca am iesit :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest GuittaraNovice

Chiar vroiam sa dechid un topic pe aceeasi tema. In europa in afara de ebay.de unde apar foarte putine chitare la vanzare si in general lakewooduri care-s foarte scumpe, alternative nu prea mai sunt. In acelasi timp ebay.com geme de oferte. Eu am citit pe customs.ro ca agendul vamal se orienteaza in primul rand functie de factura ca sa calculeze datoria vamala. Dar daca eu cumpar SH de la o persoana fizica din SUA despre ce factura mai vorbim? Oare vanzatorul din SUA trebuie sa declare la el acasa ce valoare are produsul pe care-l expediaza?

Edited by GuittaraNovice
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.