www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Guns N’roses Lanseazã Chinese Democracy


Guest
 Share

Recommended Posts

Trupa americanã Guns N' Roses îºi lanseazã luna viitoare noul album, intitulat "Chinese Democracy", dupã mai mult de 10 ani de la ultimul material discografic.

 

Lansarea oficialã a acestui album foarte aºteptat de fani va avea loc pe 23 noiembrie, în Statele Unite. “Chinese Democracy” a devenit celebru cu mult înainte sã aparã, fiind ironizat constant de presã – New York Times, de exemplu, scria în 2005, cã este "cel mai scump album care nu a fost niciodatã înregistrat".

 

Primul single de pe noul album, intitulat "Shackler's Revenge", a fost deja lansat în cadrul jocului video Rock Band 2 ºi a intrat în magazinele din Statele Unite în septembrie, iar fragmente din piesa "If The World" apar în cel mai recent film al lui Leonardo DiCaprio ºi Russell Crowe, "Un ghem de minciuni”/ “Body of Lies".

 

Totodatã, albumul de debut al trupei Guns N' Roses, din 1987, "Appetite for Destruction", va fi reeditat pe vinil ºi va fi lansat pe 28 octombrie, de casa Interscope.

 

Ultimul material discografic înregistrat în studio a fost dublul album "Use Your Illusion", lansat în septembrie 1991, ºi a fost urmat de o colecție de cover-uri, "The Spaghetti Incident?" (1993), care conține ultimele înregistrãri originale cu chitaristul Slash ºi basistul Duff McKagan.

 

În aceastã primãvarã, producãtorul de bãuturi rãcoritoare Dr Pepper a promis cã va trimite gratis câte o cutie de suc "fiecãrui om din America", cu excepția foºtilor membri Guns N' Roses, Slash ºi Buckethead, dacã albumul "Chinese Democracy" va fi lansat în anul 2008.

 

 

http://www.clujeanul.ro/magazin/guns-n-ros...mocracy-3290106

(ceva audio/video)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle
On October 9, 2008, Billboard claimed Chinese Democracy will be released on November 23, exclusively through Best Buy in the USA. There has been no official confirmation of its release date, however.

 

Clujeanul n-a facut decat sa traduca, mot-a-mot, stirea din Billboard.

Edited by Baumwolle
Link to comment
Share on other sites

defapt ultima inregistrare in varianta originala e sympathy for the devil, iar in cea neoriginala oh my god. de studio zic.

 

eu cred ca va fi cel mai kick-ass album al acestui deceniu!! :)

mult peste VR, care nu prea e cine stie ce. desi tare misto ar fi sa se reuneasca iar

Link to comment
Share on other sites

Guest ain't-affraid-to-die

guns n'roses au fost si vor fi cu mult peste velvet revolver...melodiile sunt cam smiorcaite(la velvet revolver) abia astept sa iasa chinese democracy\:)/ vreau sa il aud mai repede....da are fi frumos sa ii vedem reuniti :)

Link to comment
Share on other sites

guns-u al nou e de tot cacatu.3 chitaristi nus instare sa faca mel sa sune asa cum le facea slash.cat despre axl am obs ca a inceput sa abordeze stilu de rapp.poate mi se pare mie.si ce aveti cu VR.pun pariu ca albumu asta nu ii mai tare decat ce au scos VR.o sa fie de tot cacatu.

Edited by slash93
Link to comment
Share on other sites

sunt foarte ok chitaristii. nu e niciunul slash, dar sunt foarte buni.

buckethead era dus cu pluta. dar tehnic sunt toti peste slash.

ia uita-te cum e capabil sa cante buckethead sau bumblefoot.

nu au atitudinea lui slash, dar au stillul lor

http://www.youtube.com/watch?v=z9lStkFoLuQ...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=kaLCZlzxxFk...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=dos9ws2Q8j0

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

Guest ain't-affraid-to-die

nici eu nu cred....acum ca stau sa ma gandesc mai bine chair parca vad peste tot pe net"axl rose amana lansarea albumului chinese democracy" oricum si eu am auzit ceva piese..unele sunt bune altele nu...oricum eu nu mai cred in zana maseluta asa ca pana nu il vad aparut nu cred...oricum nu ma astept la cine stie ce de la axl...a luat-o pe aratura rau am auzit un live cu knokin on heaven's door si suna rau... scuze de offtopic(un pic) da nu stiu ce sa cred

Link to comment
Share on other sites

sunt foarte ok chitaristii. nu e niciunul slash, dar sunt foarte buni.

buckethead era dus cu pluta. dar tehnic sunt toti peste slash.

ia uita-te cum e capabil sa cante buckethead sau bumblefoot.

nu au atitudinea lui slash, dar au stillul lor

http://www.youtube.com/watch?v=z9lStkFoLuQ...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=kaLCZlzxxFk...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=dos9ws2Q8j0

 

Incearca tu sa canti un solo greu facut de slash si unu facut de cei mentionati mai sus.Dar sa il faci sa sune si sa se simta exact ca cele originale.Credema ca am incercat.Si solourile lu finck bublefoot si mai stiu eu cine sunt pe baza de shreduri=>ceea ce fac metalisti si metelisti nus considerati cei mai buni chitaristi chiar daca canta riffuri rapide si mai stiu eu ce.Uitate si pe o liste de chitaristi.Eu nu zic ca slash ii cel mai bun, dar zic ca ii peste aia.

Link to comment
Share on other sites

sunt diferiti. fiecare are alt stil, si asta e bine, pt ca ar fi fost culmea sa aduca un wanabe slash.

intradevar slash are darul de a fi frazat super, memorabil, fiecare solo din fiecare melodie guns. live canta mereu diferit.

iar chitaristii adevarati ce aveau sa vina dupa el trebuiau sa isi impuna un stil propriu pe melodiile lui slash, cum a facut de exemplu si kotzen cu gilbert.

e modul lor de exprimare, uneori mai dificil, alteori mai usor, dar e al lor.

insa pe album se va vedea intradevar din ce e facuta, in acest moment, formatia asta. va fi si brian may, si altii.

eu zic ca va suna foarte tight, foarte inchegat, gandit si elaborat. si diferit. eu zic ca va rupe gura targului. we'll see :)

Link to comment
Share on other sites

Incearca tu sa canti un solo greu facut de slash si unu facut de cei mentionati mai sus.Dar sa il faci sa sune si sa se simta exact ca cele originale.Credema ca am incercat.Si solourile lu finck bublefoot si mai stiu eu cine sunt pe baza de shreduri=>ceea ce fac metalisti si metelisti nus considerati cei mai buni chitaristi chiar daca canta riffuri rapide si mai stiu eu ce.Uitate si pe o liste de chitaristi.Eu nu zic ca slash ii cel mai bun, dar zic ca ii peste aia.

 

Ia arunca tu un ochi peste albumu Electric Tears al lui Buckethead, si mai vorbim. Sunt foarte mare fan slash, primul idol, poster si toate alea.... da uneori tre sa recunosti ca sunt altii mai buni. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ain't-affraid-to-die

vreau neaparat sa aud doua piese de pe album : 1. aia cu brian may si 2 aia cu sebastian bach...am ascultat albumu angel down al lui bach si suna bine aia doi

Link to comment
Share on other sites

Ia arunca tu un ochi peste albumu Electric Tears al lui Buckethead, si mai vorbim. Sunt foarte mare fan slash, primul idol, poster si toate alea.... da uneori tre sa recunosti ca sunt altii mai buni. :)

 

Eu nu am zis ca Slash ii cel mai bun chitarist, dar in/pentru Guns ii cel mai bun.Guns nu va mai suna niciodata bine fara Slash si Duff.Acum suna ca oricare alta formatie de heavy metal.Si-a pierdut tot farmecul sau original.Pacat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am ascultat 13 din cele 14 piese de pe album si pot sa spun ca am gasit cateva foarte reusite (de ex. Catcher In The Rhye), unele dintre acestea aducand inca a clasicul G'NR. Abia astept sa apara albumul pe piata ca sa ma lamuresc definitiv cum sta treaba. :) N-a meritat sa astept mai mult de un deceniu albumul asta, dar cu siguranta merita sa stea in fonoteca alaturi de celelalte albume G'NR. :)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

am primit albumul!

l-am ascultat si cu o zi inainte de lansare, pe myspace

poate un pic prea lalait si orchestral pe alocuri, dar overall excelent, mai ales din punct de vedere al modului cum sunt concepute piesele, progresii folosite , versuri.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.