www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce cantec invat acum ...


Cosu
 Share

Recommended Posts

Cargo - Ziua Vrajitoarelor. Faza naspa e ca taburile de la "solo" nu corespund mai deloc, si e cam greu sa-ti dai seama care si cum e.. dar ma rog.

 

Incearca aici. E singurul tab romanesc care l-am gasit pe MSB si cred ca e destul de bun. Si iti da avatajul sa poti sa repeti melodia la tempo cu acompaniament.

 

Eu incerc sa invat acum Megadeth - Vortex. Mie se pare foarte misto constructia la riff-urile alea. Tab GP aici.

Link to comment
Share on other sites

Sting-Shape of my heart, fff fain cantecelu si plus ca e destul de simplu dar foarte greu de prins la inceput cu ciupiturile (dupa ce te prinzi e chiar o placere :) )

Link to comment
Share on other sites

Guest Razvan

Mah mai uita-te odata mah, dintre toate midi-urile din tot netu' asta asta-i cel mai bun. Plus ca suna destul de fidel, nu stiu ce auzi tu in boxe dar mie mi se pare ca suna bine, Jesus Allmighty de-ar aprecia cineva ce fac eu aici :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Razvan

Corect, daca ai sti cat de mult m-am chinuit sa gasesc un GP4 actarii, aoleu! Chiar zilele trecute m-am apucat de piesa si sincer nu suna rau :)

Link to comment
Share on other sites

Guest cancerul

are cineva vreun tab romanesc da mai klumea?nu iris sau cargo k sunt satula.....shi eventual sa fie pt chitara acustik

Link to comment
Share on other sites

are cineva vreun tab romanesc da mai klumea?nu iris sau cargo k sunt satula.....shi eventual sa fie pt chitara acustik

 

ai incercat acorduri.go.ro? hmm... daca nu, atunci nu prea stiu pe unde se gasesc :(.

Incerc sa invat Pantera - Cemetery Gates (sunt destul de usoare partile, dar, artificial harmonics nu-mi ies deloc :) :)). Si nici solou, dream on :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Hetfield_escu

Pe mine ma chinuie talentul la partea de solo spaniol din Holy Wars - Megadeth.Am impresia ca nu e cantat cu pana pt ca are o viteza crminala.Imi iese la pana dar mult mai lent.Iar la solistica din degete nu ma tine :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest sadus

warrant-uncle tom's cabin

 

racer x---e ca un daily exercise pt mine.Cine nu a pus mana sa faca ceva de paul gilbert ar trebui.Dar puneti-va proteze la cap si tageti storurile ca o sa va vina sa va dati palme si sa aruncati chitara pe geam (ca parca ea e de vin saraca).Ca bonus as adauga technical difficulties, gone too far, superheroes si motor man.(toate de la racer x).Si am zis ca atucni cand o sa pot canta piesele alea o sa ma apuc de saxofon.haha..just kidding..in traducere:sunt grele de te c*ci pe tine

Link to comment
Share on other sites

Guest Steven

Judas Priest-Metal Meltdown

 

Intro-ul imi da batai de cap, da' am inceput sa-l prind.Restul melodiei nu e prea greu de invatat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest spyked88
acum invat Hey You de la stiti voi cine, si daca nu stiti sa va fie rusine.. si apoi am in vedere Us and them.. da vreau sa le invat cap coada, chit ca imi ia 2 saptamani :)

Respectele mele, acei stim noi cine au o muzica foarte placuta. Si eu invat Have a Cigar de la aceeasi formatie (si cu ocazia asta o sa pot sa spun ca stiu toate melodiile de pe albumul respectiv).
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.