www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Licenta Automatica


Guest Mayol
 Share

Recommended Posts

Iata ca a venit si timpul sa-mi aleg o tema de licenta (sunt anul 4 la "Automatica si Informatica Aplicata") si ma gandeam sa imbin pasiunea pt chitara cu domeniul pe care il studiez de 3 ani cu atata interes (NOT!!!).In consecinta...m-ar interesa opinii ale fostilor studenti de automatica sau a celor care au tangente cu acest domeniu in legatura cu ce as putea prezenta la licenta!

Numai bine.. :)

Link to comment
Share on other sites

un bloc de comanda care sa treaca de pe un canal pe altul al unui amplif functie de modul de a pana(semnalul care vine de la chitara)... tot pe acelasi principiu functioneaza si gate-ul, asa ca poti pune si funtia asta...

 

pt un control mai mare asupra aparatului poti folosi un microcontroler, nu bistabile.

 

daca nu e suficient(si nu cred ca este) poti face tot amplif-ul cu ceva inovatii cum ar fi un sistem care sa te atentioneze ca tuburile sunt "pe duca".

 

poate proiectezi si o transmisie radio ca sa scapi de cabluri, astfel ai de aface cu convertoare.

Link to comment
Share on other sites

Am facut si noi aplicatii cu Atmel Mega16 dar se rezumau la niste chestii banale!! Trebuie sa-mi gasesc acum un profesor care cu adevarat ma poate ajuta.. pacat ca multi se rezuma doar la lista lor de proiecte!!

Multumesc mult si :) tuturor celor care au raspuns!!

Link to comment
Share on other sites

Am facut si noi aplicatii cu Atmel Mega16 dar se rezumau la niste chestii banale!! Trebuie sa-mi gasesc acum un profesor care cu adevarat ma poate ajuta.. pacat ca multi se rezuma doar la lista lor de proiecte!!

Multumesc mult si :) tuturor celor care au raspuns!!

Vezi ca e plin de proiecte pe net , cauta cu GOOGLE si dai de sute de prioecte si poti sa alegi ce vrei ca si tema

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.