www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rgc Paintball & Airsoft Club


Guest ExTrode
 Share

Recommended Posts

mad_max924 > le-am avut legal, evident.

am avut (pe rand) desert eagle, miniuzi, microuzi, h&k mp5, makarov, stecikin, styer cu luneta, jeriho plus toate armele individuale care au fost produse in romania pana in anul 1995.

de tras am tras cu mai multe, diverse marci si tipuri, inclusiv cu mitralierele de 11,7mm si 14,5mm, cu aAG-7, AG-9 si altele..

desert eagle este o arma foarte grea, are calibrul .45 (adica 0,45 inch, aproape 12mm). trage cu gloante cu tubul lung, intra doar 7 cartuse in incarcator. are un singur mare avantaj> acolo unde dai, nu mai creste nimic. in rest e greu si nu foarte precis. are o caracteristica unica> mansonul nu se retracteaza integral la incarcare ci doar jumatatea din spate. ar fi fost prea greu arcului recuperator sa il retraga in intregime.

Link to comment
Share on other sites

Guest ExTrode
mad_max924 > le-am avut legal, evident.

am avut (pe rand) desert eagle, miniuzi, microuzi, h&k mp5, makarov, stecikin, styer cu luneta, jeriho plus toate armele individuale care au fost produse in romania pana in anul 1995.

de tras am tras cu mai multe, diverse marci si tipuri, inclusiv cu mitralierele de 11,7mm si 14,5mm, cu aAG-7, AG-9 si altele..

desert eagle este o arma foarte grea, are calibrul .45 (adica 0,45 inch, aproape 12mm). trage cu gloante cu tubul lung, intra doar 7 cartuse in incarcator. are un singur mare avantaj> acolo unde dai, nu mai creste nimic. in rest e greu si nu foarte precis. are o caracteristica unica> mansonul nu se retracteaza integral la incarcare ci doar jumatatea din spate. ar fi fost prea greu arcului recuperator sa il retraga in intregime.

 

 

Lucrezi cumva .. la vreun "minister" ?

E legal sa ai arma cu glont ca civil?

Link to comment
Share on other sites

Guest pasarel

e legal, ca doar nu-ti da permis de port arma pentru pistoale de jucarie. bunicul a avut permis spre ex. si nu lucra in functii oficiale.

Link to comment
Share on other sites

Guest ExTrode
Copii, IMI si counterstrike.

 

IMI DE nu are nimic special, in afara de faptul ca e "star" in un anume joc :)

 

Orice Magnum .357 sau .44 face ravagii ... Vedeti un Colt Python, Anaconda, S&W 686 ...

 

Anyway, e vreun loc pentru un sniper ?

 

 

Pai..suntem vreo 5-6 acum. inca 4 voluntari si putem aranja o data pentru a merge la paintball :)

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Ma tenteaza...cred ca primul pas ar fi un paintball cu echipament inchiriat, ca prim pas pentru introducerea in atmosfera.

Pe urma se poate upgrada spre un Airsoft cu echipament propriu, insa aici pe langa arma(e) trebuie clar luat in calcul echipamentul de protectie care nu este ieftin, am facut si eu un quick survey pe site-urile de la noi.

So, I am in...

Robert

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Guest valik007

Salutare.

 

Stiu ca acest post este mai vechi dar acuma l-am gasit si ma simt dator sa adaug acest reply.

Intradevar airsoftul este o activitate indragita pe aceste meleaguri, insa cifrele vehiculate de voi in ceea ce priveste achizitionarea de echipament sunt un pic cam departe de adevar. Eu sunt din Sibiu si ma ocup cu inchirierea de echipament de airsoft in doua locatii, una e urban si una de padure, pentru mai multe detalii http://sibiu-airsoft.ro ideal ar fi sa parcurgeti toti pasii de pe site pentru a intelege aceasta activitate, pentru orice alte intrebari nu ezitati sa ma contactati.

 

P.S Pentru sibienii de pe RGC, va astept la joc oricand veti dori, tot ce doresc de la voi sunt lectii de chitara, sunt incepator in acest domeniu si am nevoie de indrumare.

P.P.S Am citit niste posturi despre niste replici de airsoft, gen MP5 navy sau desert eagle, intradevar Desert Eagle replica de airsoft este extrem de fiabila rezistenta si precisa insa este mare si grea, mai dificil de manevrat, in ceea ce priveste MP5 Navy cu pat retractabil, avantajele, sunt: manevrabilitate buna, mai ales in spatii stranse, cadenta mare. dezavantaje: teava scurta= precizie redusa, baterie mica=viata mai scurta a bateriei.

 

Cu Stima

Valentin

IM: valik_007

Edited by valik007
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

hopa, am găsit threadul ăsta. Mă joc cu airsoftul de câţiva ani, am fost de vreo 3 ori la joc acum ceva vreme dar mă reapuc din nou în curând. Mi-au trecut prin posesie o grâmade de replici, mă pasiona să le meşteresc/construiesc.

 

 

Acum am râmas la un WE G39 GBBR cu interne Ratech, un Cyma 0.50 modificat cu pat si uluc românesc lemn + lunetă clona PSO, Classic Army M24 Military şi un Ares AW338 pe gaz.

 

ah, şi un pistol NBB H&K Tactical.

Edited by Cryptopsy
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.