www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Inregistrari...


Recommended Posts

Salut.Am si eu nevoie de niste ajutor va rog.Trebuie sa fac niste melodi si sa le inregistrez, dar trebuie sa fie cu chitara, bass si tobe.Problema este ca eu trebuie sa cant la fiecare si nu stiu cum sa suprapun instrumentele in pt a iesi o singura mel.Spune-ti-mi si mie ce trebuie sa folosesc.Am un PA si un comp.Ce placa de sunet imi trebuie?Ce program de inregistrare imi trebuie?Cum trebuie sa procedez ca sa le suprapun fara a-si pierde din calitatea sunetului instrumentul care ruleaza.Ajutati-ma va rog eu mult.Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

orice soft de editare si inregistrare audio multitrack e bun...de exemplu, Cool Edit :) inregistrezi fiecare instrument pe rand, si editezi fiecare track...ai o groaza de utilitati la dispozitie :)

 

Ok.Mersi.Acum am o alta intrebare.Cum fac din toate alea o melodie?Un track, o melodie normala.

Link to comment
Share on other sites

Guest ciprian_d

dar tu nu cu scopul de a inregistra o melodie ai cerut sfaturile? sau vrei sa vezi ce iese daca faci o tocanitza de instrumente?

 

"Ok.Mersi.Acum am o alta intrebare.Cum fac din toate alea o melodie?Un track, o melodie normala."

Link to comment
Share on other sites

Ok.Mersi.Acum am o alta intrebare.Cum fac din toate alea o melodie?Un track, o melodie normala.

 

Orice program de inregistrare pe track-uri are si optiuni de mixare a lor intr-unul singur.

Scuza-mi te rog remarca, dar tu pui aici o serie de intrebari la care este foarte greu de raspuns in cateva posturi pentru simplul fapt ca informatia ceruta de tine are dimensiuni astronomice.

 

Uite http://homerecording.com/ sper sa te ajute cu unele indrumari.

Mult succes!

Link to comment
Share on other sites

dar tu nu cu scopul de a inregistra o melodie ai cerut sfaturile? sau vrei sa vezi ce iese daca faci o tocanitza de instrumente?

 

"Ok.Mersi.Acum am o alta intrebare.Cum fac din toate alea o melodie?Un track, o melodie normala."

 

Pai ba da, dar eu singur trebuie sa cant si la chitara si la bass si la tobe.Despre asta este vorba.

 

Orice program de inregistrare pe track-uri are si optiuni de mixare a lor intr-unul singur.

Scuza-mi te rog remarca, dar tu pui aici o serie de intrebari la care este foarte greu de raspuns in cateva posturi pentru simplul fapt ca informatia ceruta de tine are dimensiuni astronomice.

 

Uite http://homerecording.com/ sper sa te ajute cu unele indrumari.

Mult succes!

 

Thanx.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.