www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Am Nevoie De O Mana De Ajutor


Diud
 Share

Recommended Posts

Deci traba sta cam asa.Am un reghin din 80 in stare perfecta.Fara urma de zgarietura sau chestii de genu

Singura parte nasoala e distanta de la corzi si griff,adica la freat'u 12 deja se face un cm,un cm si.Si as vrea sa stiu daca cumva as putea sa schimb sistemu de printere cu altceva stiu si eu sa cobor macar cu o idee corzile.

 

Help plz! :)

Link to comment
Share on other sites

daca e acustica trebuie slefuit brige-ul (dar e recomandat sa stii ce faci, mie mi-a slefuit-o profesorul meu), la clasica nu am nici o idee cum sa faci, si daca e electrica cu un imbus o surubelnita si ceva rabdare iti faci treaba

 

sau mai poate fi o prblema: grif curbat (daca zici ca e peste 1 cm) tot cu un imbus indrepti griful(la fel trebuie sa stii ce faci)

Link to comment
Share on other sites

Guest Bl0nd1n@.
Deci traba sta cam asa.Am un reghin din 80 in stare perfecta.Fara urma de zgarietura sau chestii de genu

Singura parte nasoala e distanta de la corzi si griff,adica la freat'u 12 deja se face un cm,un cm si.Si as vrea sa stiu daca cumva as putea sa schimb sistemu de printere cu altceva stiu si eu sa cobor macar cu o idee corzile.

 

Help plz! :)

 

Daca e electrica verifica daca nu ti curbat neck-ul :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Bl0nd1n@.
e o acustica man...

 

Ok distanta e mare (1cm), dar e chitara acustica, mai ales ca e reghin din 1980 si nu te poti astepta la distante mici (ca la chitara electrica) iar daca e asha de mare distanta ai probleme cu neck-ul, ii curbat (i know, am avut aceeasi problema la electrica mea, tot reghin '80). Ideea e ca daca nu are trust rod chitara nu prea se merita sa-i faci cine stie ce modificari (sa nu strici chitara cu totul, nu de alta), chiar si daca are trust rod trebuie sa fi atent cat invarti acolo :) .

Edited by Bl0nd1n@.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.