www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 18 - Votare si comentarii


Cosu
 Share

Duel 18 - Votare  

26 members have voted

  1. 1. Votati interpretarea preferata

    • Ciuci
      3
    • Dalv
      15
    • Ilun
      8


Recommended Posts

Guest marina

Pai...hmm,nu mai stiu a cata oara este...

dar ce sa fac daca esti prea bun :) ,imi place stilul tau de a canta,nu pot sa spun exact ce,dar imi place :)

acum daca t superi pe mine ca te votez, spune-mi sa nu o mai fac :):(

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Impresiile mele:

 

Ciuci, ai parti bune, dar si parti in care te pierzi.Fii mai atent la negativ, concentreaza-te!Joaca-te cu efectele si dozele, incearca sa spargi monotonia. :(

 

Dalv, dupa cum ti s-a spus deja, foarte bun inceputul! :) Pacat de negativ, ca altfel ar fi fost excelent!

 

Ilun, destul de bine, dar, asa cum i-am spus si lui Burb acum cateva editii, am impresia ca ai facut-o cam de plictiseala...Sper sa ma insel :) ...

 

Votul meu merge catre Dalv, care, in ciuda realizarii tehnice, a avut o idee foarte interesanta.

 

 

Felicitari tuturor! :)

Link to comment
Share on other sites

Bv baieti ..acu ce sa zic toti sunati fain si v-as vota pe toti dar... .. nu prea ar fii corect eu votez..cu cei care trebuie incurajati pentru a continua pe acest drum......Ciuci u have my vote

 

iti multumesc pt incurajare :)

 

 

Impresiile mele:

 

Ciuci, ai parti bune, dar si parti in care te pierzi.Fii mai atent la negativ, concentreaza-te!Joaca-te cu efectele si dozele, incearca sa spargi monotonia. :)

 

 

cu efectele e cam greu sa ma joc avand in vedere ca am o pedala de distors care numa distors poate :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Eu nu am nici pe aia :). Spun ca poti inregistra pe bucati bucati, cu diferite setari ale pedalei, pe diferite doze...Joaca-te, experimenteaza! :)

Link to comment
Share on other sites

Intre doua parastase si trei sarbatori mai mult sau mai putin religioase .. iata-ma si la un duel ....

(as vrea sa spun ca negativul nu prea lasa loc mult de improvizat si asta fiindca ramane mult pe acelasi mod, este o piesa care are farmec cantata cu voci ... cred ca trebuie sa fie cineva tare dibaci ca sa scoata ceva deosebit, instrumental, pe genul acesta de piesa)

 

En garde ....

 

ciuci ... interesant cum ai intrat .. adica evitarea timpului 1, sincopa sau ce este, tonul chitarii un pic cam saracut, mergea un pic de hall, reverb, delay ... nu esti prea sigur pe tine, bajbai un pic dar ai si portiuni foarte interesante .. dovada ca ai putea cu un pic de vointa sa faci si ceva mai bun ... aud prea de multe ori notele do, sib, sol, mib .. intra destul de bine si un fa# mai ales daca jonglezi din bend sau vibrato, sau sa treci cromatic prin el ... nota asta este destul de sensibila in piesa si folosita cu cap ar mai rupe din monotonie ... ai trecut la un moment dat prin ea dar intr-un loc cam nepotrivit. Piesa asta lasa mult loc de bend-uri si alte efecte aditionale ... altfel devine plictisitor .. asa cred eu. Succes la duelurile viitoare ...

 

dalv .. tonul chitarii este destul de reusit ... poate chiar mai reusit decat la ilun ... ai intrat frumos in piesa .. si-mi place ca nu te arunci din prima in "carnati" ... totusi iara ... putin cam neinspirata improvizatia, stai linistit, am improvizat si eu pe ea si nu prea am avut idei ... ai repetat cam des formula de inceput .. sa zic asa, ca pe o mica tema ... finalul este varza, ma refer la negativ .. hmm .. pacat.

 

ilun .. ai inteles ca nu ma omor dupa tonul chitarii ... totusi ca stil de interpretare inclin sa cred ca ai fost cel mai bun de data asta .. sau cel mai inspirat ... imi pare ca ai facut mai mult acompaniament pe refrene ceea ce nu este rau ... ai reusit sa rupi monotonia ... pe la 1:40 ai reusit sa faci cam ce ziceam mai sus .. ai profitat de oarece efecte .. iarasi parerea mea un plus ... si nu este singurul loc de genul asta .. frumoasa intrarea in fraza la 2:57, chiar daca te-ai incurcat inainte de asta, intentia a fost buna .... chiar daca pe la sfarsit este o joaca din panatie pe niste game, se simte, studiate, suna bine .. finalul si el destul de reusit. Acum ca am ascultat pana la capat piesa ta mai atent ... cred ca este bunicel si tonul de chitara, cel putin la solo ... cred ca volumul cam mare cand faci riff-uri deranjeaza putin ... Ai votul meu.

 

 

Profit un pic de ocazie .. si asta fiindca in general la dueluri am fost un pic mai critic ... nu sunt foarte obisnuit cu anumiti termeni tehnici folositi in cantatul la chitara ... si nici nu prea mai am rabdare sa ma apuc sa studiez lucrurile astea ... daca fac greseli, va rog din suflet sa-mi atrageti atentia.

 

... touche

Link to comment
Share on other sites

mersi pt comentarii michel...nu stiu ce sa ma fac cu delayul ala, mai nou imi apare in orice inregistrez dupa 1-2 min :)

Gix and others, mersi pt aprecieri si pt voturi :)

este ciudat .... trebuie sa-ti rezolvi problema asta .... seamana cu o bucla care se produce cumva ... poate daca ne dai ceva detalii se gaseste o solutie ... Spune ce soft folosesti la inregistrare, daca si alte softuri se comporta la fel, ce placa de sunet ai ... chestii de genul asta. Ma bucur daca castigi duelul asta .. parerea mea este doar parerea mea .. imi place ilun fiindca este mai pe gustul meu, mai relaxat parca. Si mie imi place tema facuta de tine ... dar .. asta este .. Succes!

Link to comment
Share on other sites

placa de sunet am Sb Live 7.1 de cateva luni, ca si soft de inregistrat folosesc Audacity, am mai incercat in N-track dar acolo nu ma descurc sa inregistrez stereo, imi pune pe un sg canal. Alte programe nu am incercat, avand windowsul instalat de curand, nu am reusit sa imi procur inca.

Am inchise toate programele sa nu manance din memorie iar CPU usage e pe la 30-40% cand inregistrez...probabil ca o sa mai incerc alte softuri, sa fie vina audacity-ului

Link to comment
Share on other sites

placa de sunet am Sb Live 7.1 de cateva luni, ca si soft de inregistrat folosesc Audacity, am mai incercat in N-track dar acolo nu ma descurc sa inregistrez stereo, imi pune pe un sg canal. Alte programe nu am incercat, avand windowsul instalat de curand, nu am reusit sa imi procur inca.

Am inchise toate programele sa nu manance din memorie iar CPU usage e pe la 30-40% cand inregistrez...probabil ca o sa mai incerc alte softuri, sa fie vina audacity-ului

 

Iti recomand sa folosesti Sony Vegas 6.0 (pentru inregistrat multitracking) si pt editat bucatzele folosesti Sony Sound Forge 8.0 sunt softuri profesionale. Problema e ca, costa dar ..... :) Thrust me o sa iti mearga brici.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.