www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Piesa Prog Cu Vocea Mea:)


twister

Recommended Posts

Foarte misto, trebuie sa colaboram o data, sau ceva ca si eu sunt pe acelas gen (desi folosesc mai multa clapa si synths, si nu tot timpul chiar atat de heavy). Foarte foarte misto. Nu o sa mint vocea nu e chiar spot on, dar, as far as prog goes, partea instrumentala e excelenta. Le ai mai bine ca mine pe partea de solo din cate aud, dar la programarea tobelor, si tobele in general s-ar mai putea lucra (ai putea folosi o librarie mai buna decat DFH). E destul de haotic, eu as merge mai departe si i-as spune chiar Tech Metal, nu progressive.

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

as vrea sa fac un anunt. daca vrea cineva sau daca stiti pe cineva care ar vrea sa traga o voce ca lumea pe piesa asta si nu numai(eventual cu liniile trase de mine sau altele mai bune) just let me know...

 

Faina piesa, felicitari! Lucratura de lucratura ce mai.. :) . Totusi partea de voce imi pare din alt film... cred ca'i musai sa gasesti o voce/vocal/vocalista de meserie care sa stie cum sa puna in valoare piesa.

NOROCK & PROG ! :)

Link to comment
Share on other sites

Opinia mea e ca vocea suna ciudat pentru ca negativul nu prea lasa loc pentru voce cum imi imaginze eu ca ar trebui. Adica fundalul suna ca o parte instrumentala care nu da voie vocii sa fie instrumentul "lead", prea multe chestii se intampla in spate, si nu poti sa faci o melodie vocala caluma. Just my two cents.

Link to comment
Share on other sites

Opinia mea e ca vocea suna ciudat pentru ca negativul nu prea lasa loc pentru voce cum imi imaginze eu ca ar trebui. Adica fundalul suna ca o parte instrumentala care nu da voie vocii sa fie instrumentul "lead", prea multe chestii se intampla in spate, si nu poti sa faci o melodie vocala caluma. Just my two cents.

 

 

ar trebui sa asculti Spiral Architect. Sigur ti.ar schimba parerea despre cum sta treaba cu progresivul(tech) :) anyways, i'm aware that my voice sucks dar pana gasesc un vocal...

Edited by twister
Link to comment
Share on other sites

ar trebui sa asculti Spiral Architect. Sigur ti.ar schimba parerea despre cum sta treaba cu progresivul(tech) :) anyways, i'm aware that my voice sucks dar pana gasesc un vocal...

 

 

Am ascultat Spiral Architect (one of my favorite bands), dar pana si acolo, se lasa un loc pentru voce, sau poate ca stie tipul sa cante foarte bine peste masurile alea. O fi o chestie de accenti la voce pana la urma. Faza e ca la spiral architect e o voce dinaia inalta care se potriveste foarte bine. Genul de voce abordat de tine imi aminteste de Maynard de la TooL, care merge mai bine peste chestii repetitive.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.