www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

S-a Furat O Chitara, Un Processor Si Un Microfon


igenbiza
 Share

Recommended Posts

post-7570-1215094841_thumb.jpg Saptamana trecuta, mi-a fost furat chitara din masina mea in centrul Clujului in fata la cinema Victoria :-(( Aveam in portbagaj si o geanta in care tineam microfonul meu, procesorul si cablurile. Bineinteles politia numai se uita si se mira, cum de se mai intampla si asa ceva...

 

Chitara: Jolana Diamant culoare tobacco burst (hw schimbat, o doza EMG...)

Mic: Sennheiser e945

Effect: Zoom 606

 

Cand dau seama, cum se incarc poze...

 

Márton Ákos

0740 56 32 78

www.katapult.ro

post-7570-1215094879_thumb.jpg

post-7570-1215094893_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Pisoiu

Imi pare rau sa aud asa ceva, mai ales ca e in plin centrul Clujului. Scuza-ma ca o dau putin pe langa, dar sunt curios. Era pusa in masina la vedere? Ce masina era? A fost zi sau noapte?

Poate ar fi interesant sa postezi si niste serii ale echipamentelor, in caz ca le ai notate.

 

/pisiou

Link to comment
Share on other sites

S-a intamplat intre 20:00 si 21:00... adica cand ne-am intors la masina (am iesit prin usa principala a cinematografului si deplasam inca 5 m.) era inca lumina. Am parcat chiar in fata la cinema, nici in visuri n-ar fi crezut, ca vor sa-mi sparga masina.

Adevarul e, ca chitara era la vedere pe bancheta din spate intr-o husa rupta. Rad rucsacul meu micut era in portbagaj (Dacia Logan MCV), acoperit cu prelata. Culmea e, ca "superalculatorul" de 1000 EUR au lasat acolo. La politie mi-au spus, ca foarte multe masini au fost sparte din cauza unei ploi, care era tocmai atunci... (probabil, ca toata lumea alerga spre adapost si nimeni nu a fost atent)

 

Despre serii... sper, ca mai gasesc poze despre chitara... Microfonul e nou nout, fara serie vizibila (usor de vandut), procesorul oricum nu valora nimic.

 

Am comandat deja de la Thomann un "set" nou, dar tot ma deranjeaza ca e posibil asa ceva. Numai de mic.ul meu mi-e lipsa :-S

Link to comment
Share on other sites

Guest ExTrode
S-a intamplat intre 20:00 si 21:00... adica cand ne-am intors la masina (am iesit prin usa principala a cinematografului si deplasam inca 5 m.) era inca lumina. Am parcat chiar in fata la cinema, nici in visuri n-ar fi crezut, ca vor sa-mi sparga masina.

Adevarul e, ca chitara era la vedere pe bancheta din spate intr-o husa rupta. Rad rucsacul meu micut era in portbagaj (Dacia Logan MCV), acoperit cu prelata. Culmea e, ca "superalculatorul" de 1000 EUR au lasat acolo. La politie mi-au spus, ca foarte multe masini au fost sparte din cauza unei ploi, care era tocmai atunci... (probabil, ca toata lumea alerga spre adapost si nimeni nu a fost atent)

 

Despre serii... sper, ca mai gasesc poze despre chitara... Microfonul e nou nout, fara serie vizibila (usor de vandut), procesorul oricum nu valora nimic.

 

Am comandat deja de la Thomann un "set" nou, dar tot ma deranjeaza ca e posibil asa ceva. Numai de mic.ul meu mi-e lipsa :-S

 

 

urat rau de tot... . bine macar ca nu era Gibson, cum s-a furat unui user de pe forum.

 

ai alarma la masina?

Link to comment
Share on other sites

Guest pasarel

Eu cred ca se asteapta ca in cazul in care cineva vede in comert sculele sa il anunte.

 

Sper sa le recuperezi igenbiza, dar nu cred ca sunt mari sanse din pacate :)

Link to comment
Share on other sites

Sincer, nu cred, ca o sa mai vad vreodata instrumentele mele, dar totusi am scris aici, ca dupa countere, deja sute de chitaristi s-au uitat la acest topic. Si vroiam sa stiti, ca se mai intampla furturi de instrumente... din pacate.

 

ExTrode: nu am alarma inca... mai am vreo 5 zile si ajunge aici, ca am comandat deja...

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Urasc handicapatii astea retardati prosti tampiti de hotomani prosti ... :)

De ce dracu nu fura lanturile de aur de la semenii lor, manelari cocalari prostovati ... urasc oamenii care fura chitari. Imi pare rau pentru tine si pe bune ca o sa caut anunturi si deastea ... daca gasesc ceva te anunt dar merg eu personal si il calc pe ala/aia in picioare ... doar de dragul de a bate handicapati. Vorbesc serios !

Edited by DoomShadow
Link to comment
Share on other sites

Guest Ender_Eugen
De ce dracu nu fura lanturile de aur de la semenii lor, manelari cocalari prostovati

 

ce te face sa crezi ca erau tigani? esti rasist? poate era un roman fiert, chitarist si el si poate si rocker... nu mai sariti aiurea ca nu ajutati baiatu' cu nimic. faceti ceva constructiv nu aruncati vina INSTANTANEU pe TIGANI...

Link to comment
Share on other sites

man...nu trebuie sa fie tigani ca sa fie cocalari sau manelisti...oricum, ala care a facut chestia asta, chiar rocker fiind, nu e mai presus decat un cioroi care da cu jula dupa telefoane prin autobuze :)

chitara e superba...cre' ca as plange mult timp dupa ea... :)

multa bafta in gasirea ei :D ...a...si, daca il prinzi pe faptas, asigura-te ca il bagi in spital pentru cateva zile pe idiotu' ala :)

Edited by CernoBill
Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew
ce te face sa crezi ca erau tigani? esti rasist? poate era un roman fiert, chitarist si el si poate si rocker... nu mai sariti aiurea ca nu ajutati baiatu' cu nimic. faceti ceva constructiv nu aruncati vina INSTANTANEU pe TIGANI...

 

 

Hm ... daca era chitarist si rocker...nu cred ca facea asha ceva ... probabil stia ce inseamna chitara aceea pentru proprietar...nuh ?

Tu daca esti chitarist si rocker , ai fura o chitara dintr-o masina ? NU PREA CRED .

Link to comment
Share on other sites

Hm ... daca era chitarist si rocker...nu cred ca facea asha ceva ... probabil stia ce inseamna chitara aceea pentru proprietar...nuh ?

Tu daca esti chitarist si rocker , ai fura o chitara dintr-o masina ? NU PREA CRED .

 

asa si?incurcate sunt caile creierului uman.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ender_Eugen
Hm ... daca era chitarist si rocker...nu cred ca facea asha ceva ...

 

 

sa mor eu...

Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew
Hai, mai lasati-o balta!

Cine a furat se numeste hoț indiferent de etnie.

 

 

Exact ... ma rog ... sa speram ca nu se va mai intampla...si ca el isi va recupera instrumentele inapoi ..

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Fratilor nu am zis ca e tzigan hotul ... am zis manelat, cocalar, prost, tampit, handicapat si asa mai departe :) mai mult urasc romanii care imita tiganii decat pe tigani. Tiganii ... is tigani ... asa is ei nu au nici o vina :)

Edited by DoomShadow
Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
Wow!

 

Bun de stiut: era tigan si manelist :-))

 

Mama... nu credeam ca ajungem pana aici, dar ms frumos pt posturi.

 

Si despre spitalizarea imediata a faptasului: cred ca e o idee faina.

 

:):D asa facem noi ... ne ajutam fratii la nevoie :)

 

Ceva interesant http://www.oferta.ro/anunturi-gratuite/Div...e/national/Zoom

igenbiza mergem la Sibiu? :)

Edited by DoomShadow
Link to comment
Share on other sites

Guest pasarel

@doomshadow, imi cer scuze, simtul meu al umorului nu se prinde uneori, in caz ca nu ai observat: Data adaugarii: 14.04.2005, daca era o gluma imi cer scuze pentru corectura :)

Link to comment
Share on other sites

Da, din pacate nici datele nu sunt bune si in log de e945, se vinde e835, dar oricum ma bucur, ca sunteti atenti.

Si bytheway: am montat pe partea dreapta a procesorul Zoom 606 inca o mufa de jack mare, ca nu aveam mufa originala, care avea probleme de conexiune. Intre timp am schimbat si mufa originala, dar tot n-am luat cea montata de mine. Deci: daca cumparati un 606 cu o mufa in plus, imi cer scuze, eu sunt de vina

Link to comment
Share on other sites

Man, nu trebuia sa o lasi la vedere pe bancheta din spate. Nu vreau sa par impertinent dar sper ca ai invatat ceva din asta. Imi pare foarte rau, chitara pare foarte misto. Eu nu am curaj sa lasa nimic in spate, astia iti sparg masina pentru cele mai ieftine chestii, mai mult te costa sa schimbi geamul.

Link to comment
Share on other sites

Man, nu trebuia sa o lasi la vedere pe bancheta din spate. Nu vreau sa par impertinent dar sper ca ai invatat ceva din asta. Imi pare foarte rau, chitara pare foarte misto. Eu nu am curaj sa lasa nimic in spate, astia iti sparg masina pentru cele mai ieftine chestii, mai mult te costa sa schimbi geamul.

 

Am stat si in Constanta ceva ani si acum in Bucuresti, dar stiu o regula clara. Nu las in masina nimic la vedere, tip rucsac, geanta....uneori geamul e mai scump decat un rucsac cu haine....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.