www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sd Twin Tube Mayhem


SKU
 Share

Recommended Posts

Salutare,

 

Pedala este foarte OK, face cam toti banutii.

 

In ciuda faptului ca e o pedala High Gain se pot scoate si tonuri mai putin agresive din ea. Cat despre distorsiile porcoase eu nu cant mai mult de ora 10-11 (potul de gain). [+ doze active cazul meu, SD hmet`S]

 

Boost-ul este fantastic, are de 4 si 8 db, selectabil printr-un switch, cel de 8db este mai mult decat poti cere, nu se mai aude nimeni langa tine , poate doar daca vrei sa o folosesti ca booster. Cel de 4 db este mai mult decat suficient sa iesi in fata la solouri.

Mai are un switch pt medii joase sau medii inalte, eu zic ca e foarte folositor, poti scoate o sumedenie de tonuri.

 

Din punct de vedere al claritatii nu ai cum sa dai gres cu ea, se aude absolut tot din ceea ce vrei sa faci.

 

Cel mai important lucru, in sens pozitiv, este ca nu iti altereaza in nici un fel tonul instrumentului.

 

Parte negativa: La inceput in primele 5 minute de la alimentare avea fluctuatii de volum, pe alocuri potul de volum nici nu functiona, isi revenea repede, de 2 luni insa nu a mai aparut aceasta problema. (situatii obscure).

 

In rest daca esti curios sa vezi cum suna si ce poate, esti invitat la brasov sa-i dai in goarna.

 

O zi buna.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.