www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Copil "confuz Si Frustrat" 2 :d


Morgred
 Share

Recommended Posts

tot continuand studiile, imbunatatind tehnica... am reusit sa fac 2 piese nu numai chitara ci si voce Nightwish - The Islander si

Vita de Vie - Praf de Stele. am mai lucrat un pic la Fade TO Black la tema a doua da ii destul de grea. Intre timp am dat peste Ensiferum - The wanderer si mi se pare destul de potrivita... are un solo nu asa greu la ritm m-am pus chitaresc din greu. Se vede vreo evolutie dupa parerea voastra? :) In continuare astept sugestii.

 

Btw as dori sa imi sugerati alte piese care sa mearga voce + chitara daca stiti. Multumesc anticipat :).

Link to comment
Share on other sites

Guest titus
asta inteleg. Da astept eventaule sugestii de piese. O sugestie la o piesa... o sugestie in felu la care tre sa cant ceva... orice ajuta.

 

mai omule... tu asculti muzica, ai formatii care iti plac?...daca da canta piesele pe care le asculti.

Link to comment
Share on other sites

tot continuand studiile, imbunatatind tehnica... am reusit sa fac 2 piese nu numai chitara ci si voce Nightwish - The Islander si

Vita de Vie - Praf de Stele. am mai lucrat un pic la Fade TO Black la tema a doua da ii destul de grea. Intre timp am dat peste Ensiferum - The wanderer si mi se pare destul de potrivita... are un solo nu asa greu la ritm m-am pus chitaresc din greu. Se vede vreo evolutie dupa parerea voastra? :) In continuare astept sugestii.

 

Btw as dori sa imi sugerati alte piese care sa mearga voce + chitara daca stiti. Multumesc anticipat :) .

Link to comment
Share on other sites

Incearca ceva ce s-ar putea canta la o singura chitara si voce mai intai,eventual cauta versiuni acustice la diferite piese....ce sa-ti zic....Nickleback "Someday","Photograph" si Chris Daughtry "home" precum si 3 doors down "be like that" le-am scos in 2 ore ieri.vocea e asemanatoare la toate 3 exemplele....depinde ce stil abordezi.daca vrei sa canti ch+voce incearca pt inceput ceva mai simplutz....bafta

Link to comment
Share on other sites

tituse am formatii care imi plac cu chestii mai simpliste... din pacate... ai mei is cam inzestrati si inca nu ajung cu vocea pe unde ajunge solistul de la Rasmus de aia astept sugestii de la altii... care asc formatii mai slabe din punctul asta de vedere. io is fan Power Metal si daca ce canta Rasmus nu is in stare is F sigur ca nu ajung la ce face Hammerfall... Rhapsody... Dragonforce.... ba dimpotriva nici nu ma apropii :|.

Link to comment
Share on other sites

Guest titus
tituse am formatii care imi plac cu chestii mai simpliste... din pacate... ai mei is cam inzestrati si inca nu ajung cu vocea pe unde ajunge solistul de la Rasmus de aia astept sugestii de la altii... care asc formatii mai slabe din punctul asta de vedere. io is fan Power Metal si daca ce canta Rasmus nu is in stare is F sigur ca nu ajung la ce face Hammerfall... Rhapsody... Dragonforce.... ba dimpotriva nici nu ma apropii :|.

 

ia lectii de canto...sunt foarte importante.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Guest Rayvann
tituse am formatii care imi plac cu chestii mai simpliste... din pacate... ai mei is cam inzestrati si inca nu ajung cu vocea pe unde ajunge solistul de la Rasmus de aia astept sugestii de la altii... care asc formatii mai slabe din punctul asta de vedere. io is fan Power Metal si daca ce canta Rasmus nu is in stare is F sigur ca nu ajung la ce face Hammerfall... Rhapsody... Dragonforce.... ba dimpotriva nici nu ma apropii :|.

 

Pai si astepti vreo 10 ani pana sa te apuci?

Din contra, incearca inca de pe acuma, cat ai timp. Un pic azi, un pic maine si pe parcurs se taseaza toatea astea undeva in minte.

Da, tot vreo 10 ani vor trece pana sa fii multumit de modul in care canti. Dar daca nu te apuci macar un pic de chestiile mai interesante, nu vei ajunge "acolo".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.