www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Alin Pascal Band


Guest mateiutzu

Recommended Posts

Guest mateiutzu

S-a format o noua trupa (in care activez de vreo 2 saptamani smile.gif ! Si se numeste Alin Pascal Band. Are la activ vreo 5 aparitii TV, iar in curand va concerta in mai toate orasele. Avem si videoclip … asa ca in curand ne veti vedea pe MTV si ne veti asculta la KISS FM si RADIO 21.

 

Componenta : Alin Pascal (VOCE), Matei Vladutescu (CHITARA), Liviu Raduca (CLAPE), Alex Tomaselli (BASS) si Sebi Lazar (TOBE)

 

http://www.youtube.com/watch?v=WjNP-F3KP2E

http://www.youtube.com/watch?v=LSzS7NMNcGg

http://www.youtube.com/watch?v=h-jNBKToVbw

post-662-1213619463_thumb.jpg

post-662-1213619488_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest omuletzu verde

frate eu st metalist si fara vreo jena asc si lucruri mai vechi si mai funky dar mie unu mi se pare de 2 lei piesa...va vindeti pe 2 lei...drum bun pe drumul asta... :) ...eu unul nu m-as lauda cu playbacku la tv... :) ...nu am nimic cu nimeni dar cred ca am dreptul sa imi exprim parerea

Link to comment
Share on other sites

Guest mateiutzu
sebi sebi... de mult nu am mai auzit nik despre tine ...saluta-l din partea mea

salut ! ii transmit cum sa nu ... stiu ca ati cantat impreuna in SEVEN :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Mai Matei, macar un cablu de forma sa-ti fi bagat si tu in chitara, ca mi-e ca nu sare altfel lumea in picioare...

Edited by Baumwolle
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
Mai Matei, macar un cablu de forma sa-ti fi bagat si tu in chitara, ca mi-e ca nu sare altfel lumea in picioare...

 

 

e asa imputita senzatia asta a pleibecului ca, mie, nici cablu nu mi-a mai venit sa imi pun... iti dai seama ca esti intr-o situatie super jenanta din vina altora (pt ca nu sunt instalatii se sunet pe unde te duci... asta e) si ca un cablu bagat in chitara (de-amboulea ca altfel nu pot sa spun) nu face decat sa iti sporeasca starea de greata. Dar inteleg si punctul tau de vedere. Sunt chiar curios pe voi ce sentimente v-au incercat in momentele respective?

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann
Mai Matei, macar un cablu de forma sa-ti fi bagat si tu in chitara, ca mi-e ca nu sare altfel lumea in picioare...

 

:) Vai cat de trist.

Deabia acum imi dau seama cat de naiv am fost. Ma si miram eu cum formatii asemanatoare la emisiuni tv asemanatoare, cu chitarist(i), care zdranganea electrica aia de parca avea acustica neamplificata si se chinuia sa fie auzit si de cei din spate, iar eu ma chinuiam sa aud contributia chitarii la piesa si mai ca nu reuseam sa disting altceva decat vreo 10 secunde. Am ajuns la convingerea ca intreg trackul de acustica si "solo" (e genial bend-ul ala :) ) a fost inregistrat cu clapa...

Nu ma exprim in legatura cu ceilalti instrumentisti, pentru ca nu ma pricep la formatii pop si nu stiu exact ce rol (daca) au in formatie.

Link to comment
Share on other sites

aaa...cine-i Alin Pascal, asta...? :) e un muzician atat de bun, incat sa dea numele unei trupe...? :)

sustin parerea lui Felix...asta e exact muzica ce se cere pe emtivi si la radiou :D inafara de faptul ca e catchy, n-are nimic deosebit... :)

cat despre treaba cu pleibecu'...io, daca as fi in situatia de a face asa ceva, din motive tehnice sau de alta natura, nu as canta si punct :P mi se pare cel mai corect gest...parerea mea...

Edited by CernoBill
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
aaa...cine-i Alin Pascal, asta...? :) e un muzician atat de bun, incat sa dea numele unei trupe...? :)

sustin parerea lui Felix...asta e exact muzica ce se cere pe emtivi si la radiou :D inafara de faptul ca e catchy, n-are nimic deosebit... :)

cat despre treaba cu pleibecu'...io, daca as fi in situatia de a face asa ceva, din motive tehnice sau de alta natura, nu as canta si punct :P mi se pare cel mai corect gest...parerea mea...

 

asa am zis si io.... dar daca manageru/impresaru ...( cum s-o numi ) iti spune ca asta tre sa faci...asta faci ca daca nu ia pe altu in locu tau si, in plus, ti se duce si buhu ca esti cu figuri in cap (ca din pt lor de vedere asta inseamna ... ca esti figurant)... si ai toate sansele sa stai acasa pt foarte multa vreme (timp in care facturile vin... eu iti povestesc cazul meu ...concret). Corect asa este cum zici tu da...

Link to comment
Share on other sites

Guest HAZARD
asa am zis si io.... dar daca manageru/impresaru ...( cum s-o numi ) iti spune ca asta tre sa faci...asta faci ca daca nu ia pe altu in locu tau si, in plus, ti se duce si buhu ca esti cu figuri in cap (ca din pt lor de vedere asta inseamna ... ca esti figurant)... si ai toate sansele sa stai acasa pt foarte multa vreme (timp in care facturile vin... eu iti povestesc cazul meu ...concret). Corect asa este cum zici tu da...

 

Las balta cu invechita formula " manageru a zis , manageru a facu " sa fim seriosi . Pascal band ori cum vor ei sa-si zica mai intii sa anunte rude prieteni iubite cu relatii in tv apoi sa plece capu in fata muzicienilor...... Am 14 ani de muzica.... nu ma laud da da-o drak de aberatie cu " Manageru a zis ..... " vinzari frumoase la gradinari ........ am trecut in 98 prin asta.... iar cind regizorul emisiunii ne-o zis de " plaicuback" am acceptat... de ce ?? atunci nu aveau sunet de platou !!!! Acum !??! Acum toate televiziunile au ! Is obligate sa aiba ! OPC-u cere asa ceva .... deci .. mai bine nu postai asa ceva pe acest forum unde toate acvilele muzicii se regasesc intr-o forma ori alta inclusiv eu doar din placerea de a fi circotas :) bafta la bani k in muzica nu va vad nikaeri ... nici mkr pe strada cintind ca mariachi in sibiu :);)

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
Las balta cu invechita formula " manageru a zis , manageru a facu " sa fim seriosi . Pascal band ori cum vor ei sa-si zica mai intii sa anunte rude prieteni iubite cu relatii in tv apoi sa plece capu in fata muzicienilor...... Am 14 ani de muzica.... nu ma laud da da-o drak de aberatie cu " Manageru a zis ..... " vinzari frumoase la gradinari ........ am trecut in 98 prin asta.... iar cind regizorul emisiunii ne-o zis de " plaicuback" am acceptat... de ce ?? atunci nu aveau sunet de platou !!!! Acum !??! Acum toate televiziunile au ! Is obligate sa aiba ! OPC-u cere asa ceva .... deci .. mai bine nu postai asa ceva pe acest forum unde toate acvilele muzicii se regasesc intr-o forma ori alta inclusiv eu doar din placerea de a fi circotas :) bafta la bani k in muzica nu va vad nikaeri ... nici mkr pe strada cintind ca mariachi in sibiu :);)

 

 

eu te cred ca ai 14 ani de muzica... tu nu stii nimic despre mine in schimb...si nici nu e cazu sa facem un concurs care are mai multi ani de muzica...nu are relevanta. Eu am relatat ceva ce mi s-a intamplat indiferent ca ma crede cineva sau nu...

 

p.s. astea cu "las-o dracu si vanzari frumoase la gradinari...da-o dracu de aberatie" ar fi bine sa ti-le permiti cu oameni pe care ii cunosti ...cu prieteni cu amici....Cand vorbesti pt prima data cu un om, pe care, evident ... nu il cunosti, e bine sa fii mai rezervat umpic ...(tine de o eleganta, bun simt ,educatie pe care cred ca le ai si tu dar poate te-a luat umpic valu... nu ma supar )

Link to comment
Share on other sites

Guest Liviu Raduca
Las balta cu invechita formula " manageru a zis , manageru a facu " sa fim seriosi . Pascal band ori cum vor ei sa-si zica mai intii sa anunte rude prieteni iubite cu relatii in tv apoi sa plece capu in fata muzicienilor...... Am 14 ani de muzica.... nu ma laud da da-o drak de aberatie cu " Manageru a zis ..... " vinzari frumoase la gradinari ........ am trecut in 98 prin asta.... iar cind regizorul emisiunii ne-o zis de " plaicuback" am acceptat... de ce ?? atunci nu aveau sunet de platou !!!! Acum !??! Acum toate televiziunile au ! Is obligate sa aiba ! OPC-u cere asa ceva .... deci .. mai bine nu postai asa ceva pe acest forum unde toate acvilele muzicii se regasesc intr-o forma ori alta inclusiv eu doar din placerea de a fi circotas :) bafta la bani k in muzica nu va vad nikaeri ... nici mkr pe strada cintind ca mariachi in sibiu :):D

 

 

Dragul meu Hazard nu stiu cate zeci de ani ai tu experienta .. dar incep sa ma simt deranjat de tonul pe care il folosesti in exprimare... odata ce nu cunosti pe nimeni in trupa respectiva ai putea .. sa taci.... sunt acolo oameni care canta de mai mult de 14 ani si canta orice si bine :)... ceea ce ma indoiesc ca poti face tu... iar daca o faci .. si folosesti cuvintele pe care le folosesti.... ai dat dovada de multa lipsa de bun simt si de maturitate. Sper ca in timp sa inveti ca nu totul este ceea ce pare. mai ales in tara asta de ***. Imi cer scuze daca te-am suparat cu acest reply.. .dar cine stie.. poate inveti ceva din el.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.