www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarile Vintage


Guest blackraven
 Share

Recommended Posts

Guest blackraven

http://www.muzikia.ro/index.php?page=shop....op&Itemid=1

 

are cineva asa ceva? cum sunt? ma intereseaza modele LP sau SG. Am vazut cateva videouri pe iutub si mi-au placut cum suna. si sunt destul de ieftine.

 

foloseste o chitara d'asta si un Marshall MG15MSII Mini Stack [spune pe la comments, p'acolo]

 

Imi place! =P~ ..dar a probat cineva asa ceva? :) Ca Timisoara e cam departe de mine :) [magazinul Muzikia]

Link to comment
Share on other sites

Guest blackraven

se pare ca toate semnele ma indreapta spre aceste chitare @-)

acum nu stiu cum sa fac sa ajung prin TM sa probez. ca fara proba mi-e cam frica sa nu ma ard degeaba :-s

 

edit: in poza asta se observa ceva care seamana a zgarietura/daune la corpul chitarei. are cumva probleme de finish?

Edited by blackraven
Link to comment
Share on other sites

se pare ca toate semnele ma indreapta spre aceste chitare @-)

acum nu stiu cum sa fac sa ajung prin TM sa probez. ca fara proba mi-e cam frica sa nu ma ard degeaba :-s

 

edit: in poza asta se observa ceva care seamana a zgarietura/daune la corpul chitarei. are cumva probleme de finish?

 

Cred ca e vorba de un model "imbatranit" de fabrica, special ca sa para veche.

Link to comment
Share on other sites

Guest blackraven

Tu ce configuratie ai folosit pentru videoul ala [dudu] ? Amp, pedala? Dozele sunt bune sau trebuiesc schimbate? Am citit pe Harmony ca cica ar deveni muddy cand volumul este dat mai sus [potentiometrul].

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
Ce SDuri mai exact? :)

SD= " Secure Digital" sau "Scooby Doo" , "Super Deformed", "San Disk" sau "flash...pe rgc.ro si "Seymour Duncan"

 

Eu am un Willkinson "Vintage" este misto cel mai mult cant cu aceasta chitara ca-mi place la nebunie vibratorul si in rest este OK .Corpul este din mahon si suna mult mai deschis decat un Strat ( este un fel de FattStrat ) .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

@Alex Silva

 

La mine a mers totul foarte bine. A doua zi dupa ce am primit telefonul ca pleaca comanda au ajuns in Bucuresti. Deci, la tine nu cred ca are cum sa dureze mai mult. Cu tot cu plasarea comenzii a durat cam 2 zile. Vine prin curier, la mine a ajuns intreaga :) si este un V100 TSB care chiar arata si suna beton si nu as da-o pe niciun Epiphone pana in 1000 de euro probat in Bucuresti, mai mult sau mai putin nou. Probabil ca pe parcurs o sa o mai upgradez, deocamdata in afara de niste corzi noi nu am de gand sa ii pun altceva.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.