www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Idee


cristi
 Share

sectiune privata  

30 members have voted

  1. 1. v-ar placea asa ceva?

    • da
      15
    • nu
      13
    • nu-mi pasa, oricum postez doar la misto :)
      2


Recommended Posts

cred ca ar merge o sectiune din aia pe care o pot vedea toti useri, dar in care nu poti posta decat pe baza de invitatie sau ceva..

 

in felul asta ar merge urmarita si o discutie mai serioasa , fara diversi useri care se baga in seama pe fiecare topic, dau sfaturi total neavizate sau acuza de reclama de fiecare data cand vine vorba de firma x sau y.

 

acu a ajuns sa merite mai mult ca daca vrei sa vb cu cineva sa o faci numai cu PMuri, pt ca altfel ai sansa sa posteze 2 useri la misto, si pe urma sa se certe alti 10 si in final sa gasesti a doua zi un topic de 5-6 pagini care nu au nici o treaba cu topicu initial, plus o bucata din el la desert cu 2 care vor sa o dea parte in parte dar sunt din orase diferite si nici unu nu are bani de tren:)

 

deci.. o sectiune ceva mai privata,iar restu pot urmari fara sa posteze ce se discuta acolo.. nimeni nu ar avea nimic de pierdut, lumea se poate certa linistita pe lampi sau procesoare, pheonix, big mamou sau scene mari , in schimb ar fi si un loc organizat in care presupunand ca ai voie sa postezi poti fi sigur ca nu iti zice nimeni ca esti prost ca ai procesor si poti schimba o vorba sau impresii cu oameni ceva mai pasionati, nu doar cei care se plictisesc pe acasa..

 

in felul asta cred ca nu ar mai disparea de pe forum oameni care ar fi avut ceva de spus.. stiti voi la cine ma refer..

 

e doar o idee..

Link to comment
Share on other sites

Votat "nu". Cred ca ar fi suficient ca moderatorii sa-si faca simtita prezenta (sa omoare clonele, sa stearga posturile total offtopic, sa sanctioneze personalitatile conflictuale) si lucrurile ar reintra in normal. :)

+1 :)

Link to comment
Share on other sites

Votat "nu". Cred ca ar fi suficient ca moderatorii sa-si faca simtita prezenta (sa omoare clonele, sa stearga posturile total offtopic, sa sanctioneze personalitatile conflictuale) si lucrurile ar reintra in normal. :)

 

nu prea e posibil. la cate posturi / zi apar acum, o echipa de 4-5 admini/moderatori care au si viata personala nu au cum sa faca fatza. nu cred ca li se poate imputa adminilor ca nu au grija sa vaneze fiecare prostie pe care o zice cineva.

 

o astfel de sectiune cred ca s-ar "administra" singura prin simplul fapt ca invitatiile s-ar da la cine merita.

 

partea de reclame platite iar nu cred ca ar fi afectata in vreun fel..

Link to comment
Share on other sites

S-ar putea face grupuri. Un user sa poata fi in mai multe grupuri si in momentul in care creeaza un post sa aiba optiunea ca doar un anumit grup sa poata adauga comentarii la post. E o solutie, ar putea fi mai multe.

 

Ganditi-va ca o asemenea sectiune trebuie dezvoltata si nu stiu cine se apuca acuma de programare doar ca se trezesc 2-3 ca vor asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest andrei009

pai uite forumul lui Mibu ca e privat si nu prea intra nimeni pe el asta vrei? toata treaba e ca admini sa isi faca treaba care pana acum nu au facuto etc...

 

pai uite forumul lui Mibu ca e privat si nu prea intra nimeni pe el asta vrei? toata treaba e ca admini sa isi faca treaba care pana acum nu au facuto etc...

 

daca guvernatorii acestui forum permit anumite kestii o fac cu un scop. deci chiar daca forumul e extrem de infantil inseamna ca au un scop. sper sa nu primesc ceva advertising pt sinceritate.

Link to comment
Share on other sites

Guest titus

sunt de acord cu o sectiune privata... dar cum poti decide cine are dreptul sa posteze acolo si cine nu???

Link to comment
Share on other sites

eu am votat da... pentru ca se mai iveste cate unu sa dea sfaturi, sa-si exprime "opinia" in legatura cu cate o scula... de care habar n-are... si habar n-are sa-si "exprime" opinia...si alte chestii de genu....

 

in leg cu acceptul in "divizia A" se poate face

- cine vrea sa intre sa ceara "request" la admin... se face cate un "search" la posturile individului... in general... cat de ontopic si "calm" este... si "stiutor"... iar cei cu warnuri... banuri... si alte chestii neplacute... sa nu fie acceptati.. asa.... din start... sau ma rog... you get the ideea... oameni care in general se stie ca-s... pe dinafara *vezi breinuashed...

- se poate face Poll/vot in interiorul "diviziei a" daca intra... cuterescu_chitaristu_lu'_peste... (pentru ca or mai fi si altii care nu posteaza deloc... si poate ca-i vreun malmsteen si astfel isi spune doar numele.. si il recunoaste x si y... pff ce descriere de reguli)

-se poate face pe graduri... ce ai voie sa spui... ce nu ... sa ai voie sa pui doar intrebari... sau libertate totala...

(cu intrebarile - cine isi da opinia in leg cu ceva.. si nu are voie... sa fie raportat la un admin.. si va fi exclus din cercul exclusivist)...

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

Guest andrei009

regulile sunt facute sa fie respectate ori momentan reguli nu sunt. daca sunt unii care posteaza aiurea ei sunt permisi. ca vreti voi club privat asta e o vointa popolara care vointa popolara de cele mai multe ori nu face doi bani. daca adminii si-ar face treaba comentariile aiurea de prin posturi nu ar exista. dar daca acest lucru e permis atunci e permis pt ca se vrea un forum imatur cu multi utilizatori. punct.

 

 

 

votat nu.

 

invitatie de la cine? de la admini? no shiiiittt!:)))))))))

Link to comment
Share on other sites

Guest ExTrode

mai sta in picioare chestia cu forumu "separat"?

 

ar trebui neaaparat ca e haios rau cand vine unu si recomandat i-ies-pi-uri m50-uri si stagg-uri la greu

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.