www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fargen Amps


Recommended Posts

Am primit niste preturi de la ei pt mini plex (un head,full tube,hand wired,12w) dar au niste preturi :) de nu te atingi...

 

Fargen Mini Plex head $2000.00

Fargen Mini Plex combo $2450.00

20 Watt Fargen Blackbird $2250.00

30 Watt Fargen Blackbird $2350.00

 

Sint f accesibile pentru un amp nou boutique. Asta il duce pe la 1500 second. Adica in jur de 3500 de lei. Parca nu mai e asa mult nu? Atit costa un Grosmann custom :)

Link to comment
Share on other sites

Tu Rares ai cintat pe asa ceva...pareri,impresii?...sunt in faza de cautari al unui amp bun(asta intr-un viitor nu tocmai apropiat) ,rezonabil la pret...nu stiu inca ce vreau (un clean bun dar si drive fain fara saturatie exagerata,si de putere mica cca 20w...spre un plexi sau 1974x dar preturile ma cam cocoseaza)..am ascultat si niste demouri de la fuchs amplifier,varianta de 21w parca si suna bine dar la fel pretul te rupe...

Nu ma pricep la ampuri si inca nu stiu exact ce vreau :)

Edited by Fenderaru
Link to comment
Share on other sites

Am cantat pe un miniplex de la Fargen,da,da,da

Este DELICIOS

cred ca asta e cuvantul potrivit :)

cel mai aproape de Fargen,la un pret mai mic este Marshallul handwired de 18 w

alt amp bestial de 18w este Gabriel.Din ala este unu in Timisoara. Fuchs Black Jack si Lucky 7 vei pute incerca in toamna la mine.Nu va fi mai ieftin ca in USA,insa !

Link to comment
Share on other sites

Guest mibu

...exista doua Gabriel-uri la timisoara! :)

 

 

daca vrei sa scapi mai ieftin, iti recomand sa cumperi unul din kit-urile de amp de la Ceriatone. suna chiar foarte bine, iar preturile sunt acceptabile.

Link to comment
Share on other sites

Guest ozzybui
...exista doua Gabriel-uri la timisoara! :)

 

 

daca vrei sa scapi mai ieftin, iti recomand sa cumperi unul din kit-urile de amp de la Ceriatone. suna chiar foarte bine, iar preturile sunt acceptabile.

 

de accord. De ex un head 18W, full working chassis + cutie + lampi = 735$, si este 25kg. Tot dupa site-ul ceriatone.com scrie : pentru Romania si 25kg, transport = 318$, adica pretul total va fi 1053$ = 675E.

Edited by ozzybui
Link to comment
Share on other sites

Am cantat pe un miniplex de la Fargen,da,da,da

Este DELICIOS

cred ca asta e cuvantul potrivit :)

cel mai aproape de Fargen,la un pret mai mic este Marshallul handwired de 18 w

alt amp bestial de 18w este Gabriel.Din ala este unu in Timisoara. Fuchs Black Jack si Lucky 7 vei pute incerca in toamna la mine.Nu va fi mai ieftin ca in USA,insa !

 

Nu poti face nici tu minuni :D Rares si sa aduci produsul sub pretul de usa...sa inteleg totusi ca ai putea aduce de ex "lucky7 head" la pretul de site..1000usd..cca 750e,800e...am ascultat niste ex si m-am imbolnavit :)

 

doar aici am gasit ceva ex:

http://www.indoorstorm.com/Fuchs_Audio_Tec...t08-p-2839.html

:)

Link to comment
Share on other sites

Nu poti face nici tu minuni :) Rares si sa aduci produsul sub pretul de usa...sa inteleg totusi ca ai putea aduce de ex "lucky7 head" la pretul de site..1000usd..cca 750e,800e...am ascultat niste ex si m-am imbolnavit :)

 

doar aici am gasit ceva ex:

http://www.indoorstorm.com/Fuchs_Audio_Tec...t08-p-2839.html

:)

Lucky 7 va fi pana in 1100 de$,ca nu e aceeasi distanta de la fabrica Fuchs din New Jersey pana la depozitele MF din NY ca si dela New Jersey la Bucuresti,nu? si mai am si vama si TVA de platit !!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.