www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

cumpar chitara


blakk
 Share

Recommended Posts

Ti-as recoanda cu mare inceredere un Grosmann. Daca vrei hardtail, tin minte ca am incercat una chiar reusita, neagra, inspirata de un PRS 24. Pretul era fie 9.5 fie 10 milioane si dupa mine face cu varf si indesat banii aia. Vezi ca avea o problema cu un pot, sa-i zici sa-l schimbe.

Edited by cearny
Link to comment
Share on other sites

Intradevar sunt cateva modele pe la grosmann care m-ar atrage.

Am vazut un model cred ca grosmann CH (ala facut dupa esp) si modelul de les paul. Stiu ca sunt chitari diferite dar nu caut neaparat un sound anume..., doar unu mai bun

 

Cearny ce model ziceai ca e inspirat din prs 24? In plus nu cred ca sunt sigur la ce se refera termenul de hardtail. Stiam Dean Evo sunt cu hardtail. Ca tot veni vorba de ei mi-ar place daca as gasi unu dean evo p-aici.

Link to comment
Share on other sites

i-ti dau eu un jackson js 30 dinky Made in Japan (nu india ca cele din mag.Muzica) cu diferente majore atat la nivel de finisaje cat si la lemn; Japan=>corp de arin si griff de artar dur lacuit;India=> corp de cedru indian si griff de artar obisniut uleiat.

chitara a fost luata din germania acum 2 ani si e in stare impecabila(ca noua)

uite link:jackson

 

9,5 mil.

 

uite poze facute cu un telefon mobil,deci cam slabute!

 

post-200-1133343023_thumb.jpgpost-200-1133343050_thumb.jpgpost-200-1133343081_thumb.jpgpost-200-1133343108_thumb.jpg

Edited by stelica
Link to comment
Share on other sites

uite vand si io o chitara challenge ( copie de gibson SG reissue 61' ). e hardtail...e destul de buna chiar daca nu e facuta de o firma cunoscuta..

daca te intereseaza...poti sa ma cauti pe yms id: sebijack. sa vii sa o incerci..pret : 7 milioane ROL. stare buna.

post-238-1133436661_thumb.jpg

post-238-1133436762_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Am primit un PM, de fapt a fost un "Report this post to a moderator" din partea unui user nou ... probabil a vrut sa posteze aici dar a gresit .. numele userului este silvan si este proaspat venit ... iata mesajul lui ...

 

"cred ca am chitara perfecta pt tine !! este vorba de o YAMAHA electroacustica in stare impecabila, sunet de concert, atat la rece cat si amplificata, grif lemn de trandafir, pret 999 RON. 0744-139023 email> stancelsilvan@yahoo.com . O vand pt ca doresc sa imi cumpar una asemanatoare numai clasica amplificata, eu cant flamenco si clasica. O zi buna "

 

... asta in cazul in care mai este valabil anuntul lui blakk

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.