www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Evolutie


Cosu
 Share

Recommended Posts

Nu sunt chiar asa de complicat de facut. Eu de obicei am probleme cu gasitul gamei exacte in care e melodia dar fiind dat un tab text mai trebuiesc stabilite lungimile notelor si cam atat ( asta macar pe incercate si tot iese ). Tobele se scot ele ca in general sunt ritmuri drepte si break-urile nu trebuie sa fie chiar exact tab-uite. Io zic ca se poate. Mai colaboreaza si basistii sa tab-uiasca track-ul de bass si gata. Putem face si un sistem de rating-uri. :)

Link to comment
Share on other sites

eu as tabui cu cea mai mare placere, dar cateodata, mai ales la iesirile din gama o mai dau pe langa. si eu, la fel ca si adi, intampin dificultati in a gasi gama in care sunt cantate.

oricum, niste taburi phoenix n'ar fi rele (avand in vedere ca basistii ar avea multe ce invata de acolo si ca guitar prouri nu se gasesc nici unde cu phoenix).

 

eu zic sa propuna cineva un cantec mai usurel la inceput la care sa incepem sa lucram (ma rog, cine vrea) si sa vedem ce ne iese. oricum, ceva iterativ, ca sa nu te trezesti ca la sfarsit ai nu stiu cate variante de chitara, de bas si ca nu ti se leaga.

Link to comment
Share on other sites

Eu stiu Trooper - Cum Vreau Eu :). Ma rog, inceputul de pe bass si chitara :). Hmmm ca evolutie. Taburi, nu cred ca ar cam avea rost, pentru ca se gasaesc destule pe acorduri.go.ro. In schimb, ideea cu magazinul nu ar fi proasta, asta cred ca ar aduce destul de multi vizitatori. Apropo, o sugestie. Inscrieti si voi siteul (cand o sa fie) la trafic.ro, sau la statistici etc..

Link to comment
Share on other sites

taburi, da, se mai gasesc, desi nici aici chiar asa multe. dar guitar pro-uri, f.f. putine, si acum sincer, o melodie, daca nu ai formatie, cel mai bine o repeti cu guitar pro-ul. plus ca un tab nu contine doar chitara de lead, contine si chitara ritm, si bas, si tobe, (si clape unde e nevoie). ma rog, plus ca in multe locuri in loc sa gasesti un tab accurate gasesti acordurile de baza (un fel de patch la melodie). si magazinul nu e o idee rea, dar ce ne ajuta pe noi sa progresam sunt in primul rand taburile (inisist, de guitar pro :)) bine facute. dintre cei care fac muzica de ceva mai mult timp, ar fi un gest frumos sa'si ajute colegii incepatori in domeniu cu chestia asta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.