www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 13 - Votare si comentarii


Cosu
 Share

Duel 13  

30 members have voted

  1. 1. Votati interpretarea preferata

    • baumwolle
      3
    • comanel
      0
    • Dalv
      2
    • DarkMan2004
      0
    • dementhor
      0
    • evilpath
      2
    • ilun
      8
    • Moisoiu
      2
    • Spyked88
      3
    • TB_TM
      0
    • Stradivarius
      6


Recommended Posts

S-au prezentat la duel :

baumwolle

comanel

Dalv

DarkMan2004

dementhor

evilpath

ilun

Moisoiu

Spyked88

Stradivarius

TB_TM

Felicitari!

baumwolle_duel_13.mp3

comanel_duel_13.mp3

DarkMan2005_duel13.mp3

dementhor_duel_13.mp3

evilpath_duel_13.mp3

ilun_duel_13.mp3

Moisoiu_duel13.mp3

spyked88_duel_13.mp3

TB_TM_Duel_13.mp3

Stradivarius_duel_13.mp3

dalv_duel13.mp3

Link to comment
Share on other sites

Dupa mine, toti ati cantat frumos...11 premianti.

Dar pentru ca trebuie sa votez, remarc prestatia lui Stradivarius, man, te-am votat chiar daca ai avut volumul backingtrack-ului mai jos si micile gherle de la 2.38-2.39... mi-a placut ca stii sa ataci si genuri d'astea mai "linistite" iar tehnica ta...no comment.

Locul 2-Moisoiu, frumos ce ai incercat acolo.

Locul 3-Spiked88, slow, slow, slow...

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004

cosule ai uitat sa-i pui melodia lui dalv ...sunt 11 premianti si la melodii atasate sunt doar 10

Edited by DarkMan2004
Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004

deh, asta e, a fost prea misto negativu si nu a putut nimeni sa renunte la tema originala...asa patesc riffurile prea celebre

pe pariu?...

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Incep prin a preciza ca toti au fost foarte buni si ca o delimitare clara este foarte greu de facut, de aceea comentariile sunt poate mai sarace decat de obicei...De acord cu ce a spus Moisoiu, daca pastrezi tema melodiei nu inseamna ca o copiezi.

 

Comanel, improvizatia este foarte placuta, insa pierzi la capitolul "efect".Distorsia alesa de tine este prea dura pentru negativul asta, asta e parerea mea.Oricum, felicitarile mele!

 

Dark Man, aceeasi observatie cu privire la efect.Prea suparat pentru o piesa ca asta.Privitor la compozitie, sunt placut impresionat.Felicitari!

 

Dementhor, trecand peste problemele tehnice si peste flagioletii neinspirati de la inceput, esti unul dintre motivele pentru care am zis ce am zis atunci cand am postat melodia mea.Cred ca ai progresat foarte mult de la ultimul duel la care ai participat(parca 3, s-ar putea sa ma insel).Felicitari! ;)

 

Evilpath, tu esti al doilea motiv...(citeste mai sus).Vezi mai ca se poate? ;)

 

Ilun, mi-a placut interpretarea ta.Bravo!

 

Moisoiu, frumos lucrat, pe doua track-uri... :o Respectele mele, esti mare! :)

 

Spyked...jos palaria!Cand am ascultat prima data piesa ta am ramas like " :) "...Ai votul meu.

 

TB TM, scuze ca incep cu un repros, dar efectul ma cam zgarie pe timpane... B) In rest, frumos!Bravo!

 

Stradivarius, la inaltime ca intodeauna.Ah, mor dupa sunetul ala de deshte pe corzi! :)

 

Dalv, draguta interpretarea ta, mi-a placut ca linie melodica.Felicitari!

 

Un clasament... 1.Spyked 2.Moisoiu 3.Stradivarius, Evilpath 4. Ilun, Dalv 5.Comanel, Dementhor, Dark Man, TB TM.

 

Felicitari tuturor! :(

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004

parerea mea:

baumwolle: daca mai lucrai un pic poate iesea ceva...cam multe greseli..da eh...asta e...cu un pic de munca se invata...nu s-au potrivit partile alea pe 2 track-uri deloc...falsau intr-o veselie...

 

Dementhor: nu mi-a placut deloc compozitia ta (fara suparare)...paraieli la inceputul melodiei si la sfarsitul melodiei (da' nu le-am pus in calcul ca deh, se mai intampla), benduri cam slabe, flagiolete la fel...slab, slab

 

moisoiu: compozitia ta a fost mult mai buna decat a celorlalti si mi-a placut mult mai mult...totusi chitara si negativul au fost cam incet si asta a fost cam aiurea da' in fine...ai avut si tu greseli care m-au zgariat pe urechi...bravo...

 

dalv: melodia ta a fost intre prost si bine...au fost anumite lucruri care nu mi-au placut...un exemplu ar fi trecerea de la distors la clean...si soloul din partea de clean mi s-a parut mai slab decat cel din partea de distors...oricum...binisor...

 

comanel: pt inceput: PREA MULTE INALTE...in rest...compozitia ta mi s-a parut interesanta...desi si la tine au fost mici greseli pe care nu le voi lua in seama pt ca sunt mici :)...mi-a placut f mult compozitia ta...desi nu mi-au placut deloc inaltele...foarte bine...tot asa...

 

spyked: desi a fost lucrat pe clean (io nu-s pe clean nu de-alta...) compozitia ta fost chiar frumoasa...mi-a placut mult...ai avut si tu o greseala?? ...frumos lucrat...curat si linistit...mi-a placut

 

evilpath: in primul rand: trebuia sa dai chitara putin mai tare la partea de clean, poate chiar si la partea de distors (dar asta nu e un factor important), prea ai dat-o pe shredareala, cred ca s-a incins grifu, nu?...mi-au placut solourile da' nu s-au potrivit pt genul asta de melodie...in principiu ai facut bine dar parca nu e pt tine genul asta...try again :)

 

ilun: distorsu parca nu se potriveste...parca...hmm...i don't like it...anyway...asta-i parerea mea...prea mult ecou...urat de tot efectu de sfarsit...spaceship? lol...oricum...si tie ti-a iesit frumos...cu anumite minusuri...binisor

 

TB_TM: nu stiu de la ce e dar se aude urat...ori de la chitara ori de la efect...cred ca de la efect...oricum...nici lucrarea ta nu m-a impresionat...cred ca daca foloseai alte scule poate suna ceva mai bine...sau cine stie...poate nu...oricum...slab...

 

si in final

 

Stradivarius: comentariile mele fata de compozitia ta sunt cam aceleasi care au fost si fata de spyked numai ca tu ai folosit si putin gain...oricum...lucrarea ta a fost frumoasa...foarte bine...

 

un clasament: 1)Stradivarius, Spyked, Moisoiu, ilun, comanel, dalv, evilpath, baumwolle, TB_TM, Dementhor

 

votul meu se duce clar la Stradivarius

omule ce pot sa zic...ai dat clasa...

 

P.S.: mi-a luat cam 45 de minute sa scriu ce am scris aici da' io zic ca a meritat

Edited by DarkMan2004
Link to comment
Share on other sites

un clasament: 1)Stradivarius, Spyked, Moisoiu, ilun, comanel, dalv, evilpath, baumwolle, TB_TM, Dementhor

 

Ma bucur sa vad ca cineva a indicat aceeasi configuratie a podiumului ca si mine...(desigur, cu o topica inversata pentru locurile 2 si 3) :)

Link to comment
Share on other sites

...asa darkman..fii rau. :)

 

merci de aprecieri...nu e compozitie...e improvizatie :)

 

si nu ca sa caut o scuza...am precizat pe undeva ca soloul e mai in fata decat backul..ceea ce inseamna ca notele nu erau tocmai pe unde trebuie. :) .

 

eh..asta e...fac si eu ce pot...

Edited by Dementhor
Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

mi s-au parut echilibrate melodiile lui ilun,evilpath,baumwolle s.a.m.d...dar dalv(nu dati in mine cu paru :) ) a avut un moment anume care mi-a placut ft mult si asadar l-am votat :)

Felicitari tuturor!! :)

Link to comment
Share on other sites

Alegerea a fost ft grea!

mi-a placut si Stradivarius si TB_TM si evilpath si dalv,dar cel mai mult mi-a placut improvizatia lui ilun,asa ca l-am votat!

bafta in continuare!

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004

compozitie = improvizatie = interpretare = abordare, in cazul de fata. :)

improvizatie nu are absolut nici o legatura cu compozitie...io as zice ca improvizatie inseamna ceva facut pe loc...

 

@darkman2004- efectu ala urat de la sfarsit :) "spaceship" cum ii zici tu nu e nimic mai mult decat un slide de sticla cu care m-am dus pana deasupra dozelor, pe acelasi efect pe care l-am folosit si in restu melodiei...

n-are nimic...mie tot nu mi-a placut :)...

 

P.S.:mie sincer mi-a placut compozitia mea si a lui stradivarius...da' pot sa zic ca stradivarius m-a intrecut cu mult...sunt egoist, stiu :(...pot sa recunosc acuma ca-s praf la chitara...ca ziceti voi in clasamentele voastre nu de-alta

Edited by DarkMan2004
Link to comment
Share on other sites

Vad ca multi discuta in primul rand tonul si nu interpretarea. Tonul e de cele mai multe ori realizat dupa BUGET . Nu ar trebui sa scapati aspectul asta din vedere. Sigur si el contribuie la reusita unei piese insa dupa parerea mea e un aspect secundar atata timp cat nu deranjeaza in mod grav.

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004

cosu: ai dreptate...dar cat timp este un ton asa de prost incat nu poti sa asculti melodia deja te zgarie pe urechi si o iei razna...si dupa cum ai vazut nu prea am tinut cont de ton...decat in cazuri extreme

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.