www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cum Dau Export La Rse-uri Din Guitar Pro?


Guest Bobby
 Share

Recommended Posts

Guest Bobby

Mi-am tras niste patchuri chitara,bass si tobe pentru guitar pro ca ma saturasem sa am pe negative midurile alea infecte dar e problema ca nu pot sa le exportez.Singura optiune era sa le fac wave-uri dar dupa ce le inregistrez si vreu sa le ascult nu se aude nimic.

Stie cineva ce sa-i fac? Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

O solutie tampita este asta:

Pui recording source pe "wave" sau "what you hear" (variaza de la driver la driver si tine de cata imaginatie au avut programatorii care l-au facut). Deschizi softul tau preferat de inregistrare si dai record.Dupa asta dai play in guitar pro si ar trebui ca in softul de inregistrare sa captezi ce scoate guitar pro.

Link to comment
Share on other sites

Guest Bobby
Pai n-are de ce sa se auda nasol, mai umbla tu si la volum. Eu asa fac cand vreau un backing track cat de cat bun si am si tabulatura piesei in gp.

 

O sa mai incerc,sigur trebuie sa mai umblu eu pe la ceva.Multumesc mult Cosu si Ambrozie,tot respectu.

 

edit:Daca mai are careva vreo solutie e binevenita.

Edited by Bobby
Link to comment
Share on other sites

export wav din gp5 merge perfect, trebuie doar ca atunci cand faci fisieru respectiv sa fie recording device setat StereoMix( sau what u hear cum a zis cosu, desi placa de sunet ii zice StereoMix)

 

THIS.

 

Plus, incearca sa lucrezi direct intr-un program de sequencer gen Fruity Loops. E mult mai eficient.

 

Iar opinia mea este ca sunetel midi native din windows suna rau dar sunt excelente pentru pus idei in aplicatie, mult mai bine decat infectia aia de RSE cu care vine guitar pro. SF2-urile midi alea clasice sunt facute cu cap sa sune asa cum suna, ca sa poti sa auzi calumea tot cand gandesti o piesa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.