www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert LAKE OF TEARS


Stefan
 Share

Recommended Posts

Trupa Lake Of Tears va concerta pe data de 10 martie 2006 la Sala Palatului. Pt mai multe detalii :http://www.lakeoftears.net/

 

 

" There've been rumours about a Romanian gig for quite a while now, and here it is: LoT will play at the Palace Hall in Bucharest on Friday the 10th of March 2006! Details about tickets, preordering etc will come up as the date draws closer. More info on the venue can be found "

 

yeeeeeey

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
Guest Raul Gheba

deci...care mergi .. ca eu am bilet... tzipati aici ca nu am chef sa ma duc singur.

nu ai vreun bilet in pluss?

Link to comment
Share on other sites

Of of lenea e mare. Scrie chiar pe siteul metalfan :

 

Sala Agronomia se afla in Complexul Studentesc Agronomia.

 

Acesta este localizat pe Bd. Marasti, pe linia tramvaiului 41, la 500m de Manastirea Casin (intr-o parte) si 300m de World T rade P lazza (in alta).

 

Rugam participantii la concert sa pastreze ordinea si curatenia in complex.

 

Speram sa mai folosim aceasta sala.

 

Sala e in zona rosie.

map.gif

Link to comment
Share on other sites

Fucking incredible... cel mai misto concert la care am fost EVER :)

foarte misto, si sonorizarea (cel putin din primul rand, unde am indurat cam 5 ore o durere de spate, si lipsa aerului)

 

Playlistul a fost exact cum am sperat ca va fi, adica foarte variat, de pe toate albumele, si au cam cantat cam tot ce as fi vrut sa cante.

 

Formatiile din deschidere au fost si ele ok.Voices of silence au fost ok, Celelalte Cuvinte au fost foarte misto, insa au cantat prea mult pentru o formatie in deschidere.Atmosfera a fost foarte misto, nu regret nici o clipa ca m-am dus.

 

Ca sa adaug la starea mea de extaziere, am avut ocazia sa si dau mana cu membrii formatiei dupa concert in The Jack, unde am facut si niste poze cu Daniel si unde am luat si niste autografe :)

Link to comment
Share on other sites

Am fost si eu la concert :) si a fost foarte misto. Sa incepem un mic review :)

Voices Of Silences - destul de fain, vocea a fost buna numai ca o cam tinea pe aceeasi tema (dupa mine) anyway pt primul lor concert cu atata lume s-au descurcat admirabil :(

Celelalte Cuvinte - au fost pur si simplu bestiali, Catalin Pop este un geniu al chitarei si un om extraordinar .Bineinteles au inceput cu melodia "Lupii" cam cum fac in toate concertele. Mi s-a implinit visul de a ii vedea live !!! (Dupa mine au meritat mai mult decat cei de la lot)

LAKE of TEARS - Au cantat foarte misto, au inceput cu niste piese mai in forta (daca nu ma insel, la inceput s-a cantat Pagan wish, raven land si altele). Singura chestie care m-a enervat e ca nu si-au adus clapar, multe melodii aveau si clapa. Per total au fost marfa.

 

A fost destul de multa lume, toata lumea se impingea in fata (in centru) bere ieftina, multi oameni cunoscuti (cativa colegi de forum pe care ii salut B) ), sunet bun etc.

Cam atat, o sa va dau si un link cu niste poze&filmulete facute de mine, atunci cand vor fi puse undeva :)

 

Va salut !!!

Link to comment
Share on other sites

Fucking incredible... cel mai misto concert la care am fost EVER :)

foarte misto, si sonorizarea (cel putin din primul rand, unde am indurat cam 5 ore o durere de spate, si lipsa aerului)

 

Playlistul a fost exact cum am sperat ca va fi, adica foarte variat, de pe toate albumele, si au cam cantat cam tot ce as fi vrut sa cante.

 

Formatiile din deschidere au fost si ele ok.Voices of silence au fost ok, Celelalte Cuvinte au fost foarte misto, insa au cantat prea mult pentru o formatie in deschidere.Atmosfera a fost foarte misto, nu regret nici o clipa ca m-am dus.

 

Ca sa adaug la starea mea de extaziere, am avut ocazia sa si dau mana cu membrii formatiei dupa concert in The Jack, unde am facut si niste poze cu Daniel si unde am luat si niste autografe :)

celelalte cuvinte nu au fost in postura unei trupe de deschidere ci au fost in postura de trupa invitata.eu cred au cantat cat trebuia.oricum concertul a fost super fain.super tare au fost c-cuvinte.nu sunt mare fan de lake dar au cantat bine de tot,mi-au placut.chitaristul lor e f bun,are un ton super,l-am prins la probe de sunet si am vazut ca are numa 3 pedale,dintre care una era una era boss.pan la urma tot mai tare cred ca procesoarele sunt o pacaleala sintetica

Link to comment
Share on other sites

Asa e, C-Cuvinte au fost invitati, au cantat foarte misto, doar ca din fata, unde am sta in inbulzeala timp de 4 aproape asteptandu-i pe LoT mi s-a parut cam multicel :)

 

Si mie mi s-au parut foarte ciudate tonurile abordate.Chitaristul lor canta cu un Squier mi se pare, din care nu m-as fi asteptat sa scoata un ton atat de agresiv.Intr-adevar canta pe 3 pedalute, si suna foarte bine.Sa nu uitam marshallul din spate, si rackul din spatele scenei :)

 

Ce m-a socat si mai tare a fost efectul lui Daniel pe chitara, care era un fel de fuzz foarte ciudat... Oricum contribuia benefic la intreaga atmosfera.Basul mi s-a parut putin cam prezent, dar asta poate si pentru ca eram chiar in dreptul cabului de bas.

Link to comment
Share on other sites

Asa e, C-Cuvinte au fost invitati, au cantat foarte misto, doar ca din fata, unde am sta in inbulzeala timp de 4 aproape asteptandu-i pe LoT mi s-a parut cam multicel :)

 

Si mie mi s-au parut foarte ciudate tonurile abordate.Chitaristul lor canta cu un Squier mi se pare, din care nu m-as fi asteptat sa scoata un ton atat de agresiv.Intr-adevar canta pe 3 pedalute, si suna foarte bine.Sa nu uitam marshallul din spate, si rackul din spatele scenei :)

 

Ce m-a socat si mai tare a fost efectul lui Daniel pe chitara, care era un fel de fuzz foarte ciudat... Oricum contribuia benefic la intreaga atmosfera.Basul mi s-a parut putin cam prezent, dar asta poate si pentru ca eram chiar in dreptul cabului de bas.

sper sa nu gresesc.daniel e tipul ala pletos?daca da,tonu lui nu mi-a placut,iar basistul chiar ca avea un ton prea prezent,am simtit asta.la celalalt chitarist i-am auzit tonul neamplificat si din start suna brici,tonul brut era din start bun.daca ai un ton din start bun rack-ul ala nu prea are mult de lucru.gagiul a gasit o compatibilitate perfecta intre chitara,efect si amplif.oricum mi-a placut tipul si trupa implicit desi nu e genul meu,dar au cantat bine.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.