www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

What should i choose?


Mihai_N_
 Share

Recommended Posts

Eu am dat cam 12500000 lei vechi pe o chitara Ibanez rg 321 mh si e buna.Iti mai raman bani si de ce vrei sa iti mai cumperi sau iti iei ceva mai bun tot Ibanez.Dupa parerea mea la chitarile intre 1000 si 1500 RON Ibanez suna cel mai bine, poti sa canti si ceva mai soft si ceva mai dur.

Edited by juvina
Link to comment
Share on other sites

@varu' maftei: ma cautat poze cu chitara asta pe net si am gasit poze cu tremolo vintage...acu nush e sa zic

RG321 MH are corpul din mahon si punte fixa :

http://www.ibanez.com/guitars/guitar.asp?model=RG321MH

 

Surata ei RG321 are corpul din basswood dar tot punte fixa :

http://www.zzounds.com/item--IBARG321

 

Mai sunt niste squiere din seria showmaster cu floyd si doze humbucker tot pe undeva pe la 10-15mil.

Similar mai sunt si jacksonurile din seria JS.

Edited by Cosu
Link to comment
Share on other sites

parerea mea, la 10-15 milioane terminati cu ibanezurile! MIE PERSONAL nu imi plac DELOC. uita'te mai degraba la squier-uri. mi se par mult mult mai misto si chiar mai potrivite pentru ce vrei tu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

cam cat este un epiphone lp nou? :) multumesc

 

Depinde despre ce model vorbim.Cel mai ieftin este Special II, despre care nu am auzit deloc lucruri bune, pretul invartindu-se in jurul sumei de $ 180.

Link to comment
Share on other sites

Guest cdaugustin

cam cat ar fi un epi lp standard, la noi? :)

 

mai mult: de UNDE poti cumpara un EPI la noi (se vinde la vreun magazin din bucuresti?

Link to comment
Share on other sites

Pai cel mai bine ca sa-ti iei un epi sau orice alta chitara sau scula ii sa faci comanda la cineva care aduce de afara, io asa mi-am adus chitara shi in curand un amp.

 

La 15 mil nu cred ca poti sa-ti iei un LP Standard da un LP Studio Deluxe sau daca nu un LP-100 poti si in jur de 450eu poti sa-ti iei un SG.

Link to comment
Share on other sites

mai mihai,

daca vrei o chitara bunicica iti sugerez sa te uiti la jackson.

ar fi si fender, dar unu bunicel iti depaseste bugetul. nu uita ca la ei cumperi un pic si firma.

spun fender si nu squier. nu te uita la aspect fizic in primul rand.uita-te la comfort rapiditatea gatului, low action calitatea lemnului etc. in principiu le regaseti la jackson mai degraba decat la celelalte.

incearc-o, si vezi cum iti merge mana pe fiecare.dar nu face compromisuri estetice.

mai iei si niste doze calumea d'afara si e ok. oricum in privinta dozelor standard, la ce gasesti la noi jacksonurile sunt cele mai bune.

cat despre amp, daca te intereseaza am eu un peavey 258 efx cu 9 efecte incluse 25w aproape nou.

este o optiune sa stii.200 euro.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.