www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Piesa


SolDiez
 Share

Recommended Posts

Am compus o piesa in guitar pro. Calitatea e de midi(praf) tras in wav si dupaia in mp3. O sa trag si un solo pe ea cand am inspiratie si niste versuri si eventual pianul tras cu clapa sa se auda mai natural. Am nevoie de parere de artist. Ar putea suna a piesa candva? :)

slow.mp3

Edited by Kreatorul
Link to comment
Share on other sites

Ma, uite ca io nu-s artist, chiar sunt un incepator, da' io scriu in calitate de ascultator. E o piesa sterila si-mi inspira gustul ala de supa de spital. Serios, ia chitara aia de coarde si canta si tu ceva misto. Daca ego-ul de artist simte ca vrea sa reactioneze, dupa ora 4 va rog.

 

Nu am nimic cu tine, poate chiar esti bazat, dar am ceva cu piesele plictisitoare care apar pe RGC si irosesc spatiu util pe server.

Link to comment
Share on other sites

frate stimpson: de ce esti asa dur? Baiatu pana la urma a cerut numai un sfat.

Toti suntem incepatori si spatiu pe net de piese este destul (in particolar acu, cosu a facut upgradeul, eh,eh).

In rest, kreatorul, mai lucreaza la piesa, aceasta poate sa fie oricum o idee de plecare, macar probaza sa folosesti mai putini acorduri si baga o linea melodica de chitara. Asteptam sa revii cu versiune inbunatatita. Ciao!!

Apropo....cand am citit slow pe plaier mi sa ridicat par in cap, am crezut ca era o cover a lui kotzen!! :)

Edited by Musaro Adriano
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

solo am putea sa tragem si noi daca nu-l deranjeaza pe autor :)

 

 

a apropo ai guitar pro cu rse? ca e foarte fad soundu ala de midi, cu RSE suna cat de cat mai normal

 

in rest suna ok, incearca sa mai diversifici si cum s-a zis mai sus ar trebui o linie melodica care sa nu fie pe acorduri, fie pe chitara fie pe clapa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ia uite ca s-a mai postat pe aici. Chiar va rog sa trageti peste ea daca puteti ca la mine e mai greu cu conectatu chitarei la calculator deocamdata. Sa raspund si criticilor(constructive): E slow ca vroiam sa fac blues la inceput dar habar n-aveam cu ce se mananca si a iesit asta(si imi place). Rse-ul din guitar pro nu-mi place deloc cum suna si am si probleme cu calculatoru cand il bag. Cu diversitatea aveti dreptate...prima varianta nu era asa da am zis s-o lungesc sa-i bag si alt inceput si am bagat repede niste acorduri. :) Daca ii place cuiva poate "s-o cante" linistit. 10x for the replies.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.