www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Plexiglas/plastic Pentru Pickguard Transparent?


Guest daemon

Recommended Posts

Guest daemon

Caut niste plastic transparent, gros de 3mm maxim, in placi de minim 25x25 cm ca sa'mi fac un pickguard transparent. Are cineva idee unde pot sa pun mana pe asa ceva?:)

Edited by daemon
Link to comment
Share on other sites

tie iti trebuie plexic transparent, maine cand ajung la munca o sa postez si numele lui. Ma uit daca am pe la munca, daca nu, iti spun de unde cumparam noi, si te duci si tu si ei. E posibil sa nu vanda decat bucati mari. Se taie foarte bine cu cutterul. Pui un alt pickguard de-asupra si tai pe contur.

Link to comment
Share on other sites

Guest daemon

Am cautat pe net si se pare ca in capul meu plexiglas insemna altceva.. mai exact tot plastic transparent, dar mult mai flexibil decat ce credeam. In orice caz, am gasit prin casa o bucata din ce'mi trebuie, la dimensiunea care'mi trebuie, IN TZIPLA:)), de la Makroform http://www.sheet.bayerpolymers.com/?PHPSES...8f8438aae3b0516 , si isi face treaba. Cateodata ma mir de unde naiba am de'astea prin casa, fiindca suntem departe de domeniul respectiv.

 

Multumesc pentru ajutor in orice caz!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest dau.bine
Ai idee unde se poate face asa ceva?

Orice firma de productie publicitara "mai rasarita" are un laser...vezi si tu ...la Klass..in Doamna Ghica in sect 2 de exzemplu ...imi vine acu in minte..

Nu taia pe router ca au sa se vada urit amprentele de la scula , trebuie slefuit, lustruit cu flacara ...e migalos , ..pe laser iese brici , si poti face si tesituri la margine.

apropos...si plexiglasul...de fapt sticla acrilica ii zice, (plexiglass e marca) e dur , in nici un caz nu tai la cutit asa ceva...ha ha

De curatat , cureti cu ciorap de dama , sa nu se zgirie si sa se matuiasca matuiasca...aviz posesorilor de acvarii din plexi :)

Edited by dau.bine
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.