www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Un Chitarist Care Musai Trebuie Ascultat(marius Pop)


flavius
 Share

Recommended Posts

mda, cu adevarat, Marius e un chitarist de exceptie :) ..dar nu cred ca trebuie prezentat pentru rgc-isti :) ....dar de Bader Oliver a auzit cineva? un alt geniu oradean, -dupa parerea mea- mai talentat ca Marius, din pacate mult prea modest, si lumea nu prea il cunoaste (sau da? :) )...oricum, daca aveti sansa, merita si el ascultat :(

Link to comment
Share on other sites

Uau...astazi l-am descoperit si eu pe Bader Oliver...nu stiam de el insa tipul e chiar talentat...foarte, foarte tare... :)

Link to comment
Share on other sites

merci flavius pt aprecieri,merci tuturor,cred ca sunt multi chitaristi pe rgc care trebuiesc ascultati.imi pare bine ca s-a pomenit numele lui Bader Oliver care pt mine a fost o sursa de inspiratie din punct jazzistic.mai e un nume de pomenit cum ar fi Bandi Balogh care la randul lui ne-a inspirat atat pe mine cat si pe oli in perioadele vechi.eu nu am sa fac o ierarhizare intre cei doi,pot doar sa spun ca am luat de la fiecare ce e mai bun fiind in permanenta stimulat de ceea ce e dincolo de matematica jazzistica modala,iar acea chestie se numeste FEELING.pt cine nu il cunoaste pe oliver,am onoarea sa vi-l prezint prin a posta o foarte veche piesa intr-un format vechi,la care am fost nevoit sa trag si basul.amandoi improvizam pe rand si sunt sigur ca o sa il recunoasteti,deoarece se diferentiaza mult ca stil fata de mine.sper sa va placa

Stima si respect pentru acest maiestru al chitarii:

 

http://www.chitarist.ro/?page_id=38

eu_si_oli.mp3

Edited by mario_d
Link to comment
Share on other sites

Da, un chitarist de eceptie, si pentru mine unu dintre avoriti de pe aici, feeling si tecnica dozata cum trebuie, bun gust musical si ritmic. Un Master ce sa mai!!

Iao ocasie aceasta pentru sal salut si sal felicit inca o data. Respect. ADRI.

 

PS. uitasem: jos palarie si pentru oliver!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.