www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

cantec pentru un tip


Guest irinu
 Share

Recommended Posts

Am vazut ca exista topicul Cantece pentru fete.. dar eu as avea nevoie de un cantec usor (sunt "foarte" incepatoare) care ar impresiona un tip. ceva mai romantic, pentru prietenul meu pe care nu l-am mai vazut de vreo 4 luni... Ceva idei ? plsss...

Link to comment
Share on other sites

Nush daca e usor sau nu, dar un cantec ce impresioneaza si pe fete si pe baieti (io am ramas impresionat cand l'am ascultat) e Opeth - In My Time Of Need.

Link to comment
Share on other sites

 

@offtopic: long distance relationships don't work

 

offtopic: daca ai stii de cate ori mi s-a spus chestia asta.. dar cred ca vreau sa ma conving eu.

ontopic: si eu m-am gandit ca aia cu mielul l-ar da pe spate :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Lucifer

how about karma-copilitza fara minte :) ...dar tre' sa-i adaptezi versurile in functie de circumstante avand in vedere ca u esti fata si el e baiatu'

cred ca e cel mai simplu cantec care s-a zis pana acum :)

Link to comment
Share on other sites

nush sigur daca o canta cher...dar se cheama ' all i wanna do is make love to u ' ....asta ca sa il dai p spate (la propriu) :) ......

 

acum p bune.....p mine m=a dat p tipa p spate cu 2 piese ( conexiuni-globul d cristal si hrusca- vara promisa ( da e ala cu colindele ..dar asta nu e colind .)

Link to comment
Share on other sites

@baumwolle: piesa aia e nasoala rau...NU ii canta asa ceva

 

hmm.. mie chiar imi place melodia. acum problema e daca pot sa o cant sa sune calumea :)

 

nush sigur daca o canta cher...dar se cheama ' all i wanna do is make love to u ' ....asta ca sa il dai p spate (la propriu) B) ......

 

 

 

:) suna bine dar din pacate nu stiu melodia! dar o sa o caut :( as vrea sa am io voce pentru globul de cristal.. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

@baumwolle: piesa aia e nasoala rau...NU ii canta asa ceva

 

 

dak ei ii place piesa... si poate si lui, de ce nu? sincer... si mie imi place

 

 

dar ca sa dai pe cineva pe spate, stairway to heaven

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

iti sugerez the Crush Of love Joe Satriani sau Steve Vai - Tender Surrender, e si mai simpla in special partea de solo la sfarsit.

 

Pe mine m-ai face sa-ti cad la picioare.

Link to comment
Share on other sites

iti sugerez the Crush Of love Joe Satriani sau Steve Vai - Tender Surrender, e si mai simpla in special partea de solo la sfarsit.

 

Pe mine m-ai face sa-ti cad la picioare.

da sure...hai incearca un Al di Meola ceva daca tot am inceput cu Satriani si Vai la capitolu chestii usoare...e numai bun...mai are si sectiuni mai latino asa, sa-l lovesti bine la corazon

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Ce parte din

 

sunt "foarte" incepatoare

 

n-ati inteles?

 

Am vazut ca ati dat-o cu Vai si cu Satriani...Oameni buni, fata nu canta nici de 3 luni. :)

Link to comment
Share on other sites

Do u dream of me - tiamat.. daca nu faci solo-ul e chiar foarte simpla piesa. trei ciupeli...sau cam asa ceva.. e plina de sentiment.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Eu zic sa inveti o manea, si sa o canti fals.

Daca prietenul tau are gusturi muzicale rafinate, va sari imediat pe tine si va incepe sa te sarute. Orice dar numai sa nu mai canti.

Poti avea si asa succes.:) De ce sa te chinui sa inveti muzica pt a imresiona un baiat?

Eu credeam ca treaba asta merge in sensul celalalt.Adica baietii tre sa cante sa impresioneze fetele.

Link to comment
Share on other sites

Uhh.. eu unul, daca ar incerca o gagica sa-mi cante (prost) un cantec, probabil ca prima reactie ar fi sa ma cac pe mine de ras.

Cred ca exista cai mai directe ca sa obtii ce vrei, nu te complica ca nu tine.

Hint: multi tipi nu prea stiu sa refuze daca ii bagi un pic la colt... tehnica asta are efect de fiecare data asupra mea!! Pacat ca nu-mi este aplicata mai des.. :)

Link to comment
Share on other sites

Pentru mine nu ar trebui mare lucru, mi-am zis ca daca o sa intalnesc indeaproape o tipa sa stie chitara mai bine ca mine ma indragostesc de ea :)

Sau nici atat, sa poata sa-mi improvizeze un solo cu feeling chiar si pe ceva simplu, de ex Knocking on heaven's door, in G maj. Nu trebuie nu stiu ce piesa cu cuvintele altuia.

aaah, a chick with a guitar :) daca si stie sa o faca sa planga, what else could you want?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.