www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cumpar Midi Foot Controler (exista Asa Ceva?)


Recommended Posts

Ma intereseaza in primul rand daca exista asa ceva. Apoi unde as putea gasi si la ce bani.

Vreau sa o folosesc ca si foot controller asignabil in Logic pentru Channel automation.

 

Am vazut fel de fel de do-it-yourself-uri pe web cu pedale facute din controllere de jocuri gen volan. Or fi greu de hacuit ? :)

 

Am posibilitatea sa-mi iau o clapa cu controllere midi, dar as vrea ceva a pied :)

Link to comment
Share on other sites

Ma intereseaza in primul rand daca exista asa ceva. Apoi unde as putea gasi si la ce bani.

Vreau sa o folosesc ca si foot controller asignabil in Logic pentru Channel automation.

 

Am vazut fel de fel de do-it-yourself-uri pe web cu pedale facute din controllere de jocuri gen volan. Or fi greu de hacuit ? :)

 

Am posibilitatea sa-mi iau o clapa cu controllere midi, dar as vrea ceva a pied :)

 

in secolul trecut s-a inventat internetul si cu unul din "motoarele" de cautare GOOGLE

 

AICI BAGA TOT OMU CE CAUTA SI GASESTE , SI CITESTE SI CITESTE DACA STIE SA CITEASCA.

Link to comment
Share on other sites

Wow. Multumesc ca mi-ai adus aminte. Ce ma faceam fara tine? Nu sunt pasionat de istorie si nu stiam ca s-a inventat in secolul trecut.

Nu stiu daca ai observat, dar forumul asta al vostru are ceva probleme la "motorul de cautare".

 

Poate reusesti sa scapi de atitudinea asta de bad-boy. Am intrebat pentru ca nu am gasit nimic relevant pe net si nici in forum, iar nu visez cataloagele de la Behringer sau mai stiu eu cine noaptea.

 

-----------------

@Blackthorn: Am gasit unul la fel la fel la Cristi Zapada in Muzica la 450RON dar e mare rau frate. Eu voiam doar pedala :))

Hai ca-ti dau PM.

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca asta din urma e bun doar pentru CC. Daca vrei doar sa controlezi curbe de volum, etc e suficient. Dar iti mai trebuie si pedala de expresie.

 

FCB e mult prea mult pentru ce iti trebuie tie, ala oricum e gindit pentru alte chestii.

Ca idee, de ce preferi de picior? Exista controllere normale de desktop foarte multe.

http://www.sweetwater.com/c727--Other_Control_Surfaces

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.