www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

home recording combo, vreau mai multe info


Guest p_aciulea
 Share

Recommended Posts

Guest p_aciulea

daca vreau sa inregistrez ceva la mine acasa, cum altfel ar putea sa se cheme?

 

nu mai face pe desteptul atata, daca imi poti oferi mai multe informatii decat cele date pe thomann.de, spue, daca nu, vezi-ti de treaba ta.

Edited by p_aciulea
Link to comment
Share on other sites

mah... singurul motiv pentru care ai avea nevoie de boxe la inregistrarea vocii, e daca ai vrea sa captezi cu un microfon ce iese prin boxe cand canti tu, ceea ce ar fi..sa zicem, neobisnuit :)

 

cred ca asta vroia sa sublinieze dass, ca n-ai ce face cu un intreg sistem PA daca vrei 'doar' sa inregistrezi

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

mah... singurul motiv pentru care ai avea nevoie de boxe la inregistrarea vocii, e daca ai vrea sa captezi cu un microfon ce iese prin boxe cand canti tu, ceea ce ar fi..sa zicem, neobisnuit :)

 

cred ca asta vroia sa sublinieze dass, ca n-ai ce face cu un intreg sistem PA daca vrei 'doar' sa inregistrezi

 

 

 

76.gif

Link to comment
Share on other sites

Ok Benson vad ca mi te-ai adresat direct si o sa incerc sa raspund (Sper ca nu prea tarziu )

 

Internetul cel plin de informatii nu da nici un link mai rasarit in afara de thomann si magazine conexe. Aparatul ala e o o chestie noname cu un pret ok. Nu stiu daca e suficient pt o sala de repetii unde trebuie sa te gandesti ca vrei sa acoperi si toba.eu nu le stiu).

Pt acasa cum ti-au sugerat si baietii e semi intuil. De regula vocea e captata direct prin microfon + preamp (+ alte minunatii pe care nu le stiu)

Da-ne mai multe detalii despre cum vrei sa il folosesti ca mi-e neclar.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.