www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Esp Si Schecter 2008


varu' maftei
 Share

Recommended Posts

Enjoy !

 

More ! Modele cu 8 corzi arata mai bine ca modelul de la Ibanez.

Destule chestii interesante: la ESP - signature de la Sambora, Chimaira, John Donais (care vine de laWashburn), iar la Schecter - noile active de la SD + modelul V, care mie personal nu prea-mi place. Tare !

post-107-1199871414_thumb.jpg

post-107-1199871428_thumb.jpg

post-107-1199871486_thumb.jpg

post-107-1199871960_thumb.jpg

post-107-1199871974_thumb.jpg

post-107-1199871987_thumb.jpg

post-107-1199872015_thumb.jpg

post-107-1199872028_thumb.jpg

Edited by varu' maftei
Link to comment
Share on other sites

Nu-s fan chiar asa mare ca sa imi iau forma asta de chitara din cauza lui Araya( iar a lui ii un pic modificata cu curu taiat) :)

Imi place look`u de PRS gothic/neo-modernist :) si in plus asta are o groaza de features care imi plac: mahon/maple neck trough, locking tremolo, doze pasive, coil split, finish natural si is interesat sa vad cum ii gatu extra thin u. Sper ca pretz sa fie undeva intre 400-600eur.

Link to comment
Share on other sites

Nu-s fan chiar asa mare ca sa imi iau forma asta de chitara din cauza lui Araya( iar a lui ii un pic modificata cu curu taiat) :)

Imi place look`u de PRS gothic/neo-modernist :) si in plus asta are o groaza de features care imi plac: mahon/maple neck trough, locking tremolo, doze pasive, coil split, finish natural si is interesat sa vad cum ii gatu extra thin u. Sper ca pretz sa fie undeva intre 400-600eur.

Are un vag aer de PRS, dar cutawayurile sunt decalate ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.