www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Epiphone Sg G-400


Xtazy
 Share

Recommended Posts

În viitorul apropiat (nu ºtiu cât de apropiat) aº vrea sã îmi cumpãr un Epiphone SG. La Guitarshop, chitara e 12 milioane. ªi pe net cam tot cu atât am vãzut-o.

ªtiți ceva despre aceastã chitarã? Meritã sã o cumpãr? Gãsesc ceva mai bun la banii aºtia? Existã anumite probleme în legãturã cu ea?

Mie mi-a sãrit în ochi ºi pentru cã sunt fan Angus Young, care cântã la un Gibson SG, iar când am vãzut Epiphone-ul ãsta imediat mi-am amintit de Gibsonul lui Angus.

(I like the hard rock style.)

Chitara sunã bine, cã de', la 12 bulioane nu mã aºteptam la altceva...

 

Deci cam ce credeți? Meritã, nu meritã?

Link to comment
Share on other sites

În viitorul apropiat (nu ºtiu cât de apropiat) aº vrea sã îmi cumpãr un Epiphone SG. La Guitarshop, chitara e 12 milioane. ªi pe net cam tot cu atât am vãzut-o.

ªtiți ceva despre aceastã chitarã? Meritã sã o cumpãr? Gãsesc ceva mai bun la banii aºtia? Existã anumite probleme în legãturã cu ea?

Mie mi-a sãrit în ochi ºi pentru cã sunt fan Angus Young, care cântã la un Gibson SG, iar când am vãzut Epiphone-ul ãsta imediat mi-am amintit de Gibsonul lui Angus.

(I like the hard rock style.)

Chitara sunã bine, cã de', la 12 bulioane nu mã aºteptam la altceva...

 

Deci cam ce credeți? Meritã, nu meritã?

La banii astia merita sigur, chitara e supermisto! De altfel G-400 este si cap de linie la Epi, in ce priveste SG-ul,... nici nu prea ai ce sa-ti iei mai sus de asta decit daca de duci deja la Gibson... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

am un g 400 custom ... ceva mai scump ... dar nu difera f mult..

 

eu sunt f multzumit de cum se simte la mana.. e o chitara f comoda,,,, suna f bine,,, singura problema din punctu meu de vedere... este ca are grifu intreg :) ,,, eu de ceva timp cant pe un fender strat scalop,,, si m-am obisnuit asa ...

 

dar in rest e o chitara f buna.. la 12 mil nici nu ai ce sa-ti iei

Link to comment
Share on other sites

Guest singuraticul

epiphonu meu imi vine vineri...,mor de nerabdare....tot sg g400...de pe thomann :)

bafta

eu lam comandat negru....rosu era prea.....simplu...parerea mea...

Link to comment
Share on other sites

Dezechilibrata ? eu am un epiphone les paul ... nu sg si sunt intr-adevar multumit de ea... dar cum adica dezechilibrata? e cumva .. o senzatie.. dupa ce canti pe un fender si iei asta in mana (stand pe scaun) ai senzatia ca iti pica.. trebe data mai in dreapta.. sta ciudat pe picior. Iar apoi dupa ce te obisnuiesti..si iei inapoi fender`ul.. te trage ingrozitor spre stanga.. griful pare mai lung si mai greu ca niciodata :)

Edited by Maarkky
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.