www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pareri Despre Vox Valvetronix


Guest Les7

Recommended Posts

ok m-am lamurit,

imi place ampul asta si o sa-l cumpar. nu am procesor, am doar o pedala boss metal zone, si urmeaza sa-mi cumpar un EQ de la MXR pe 10 benzi...in rest..o sa folosesc efectele de pe amp.

multumesc ptr reply-uri si ptr linkuri :)

m-apuc sa strang bani..:)

 

O alegere inteleapta. Acum Calin este foarte fericit. Reclama lui a avut efect si va mai vinde un Vox. Stai linistit, si eu tot de la el am cumparat. El e baiat de treaba, chiar daca pe forum nu pare.

Sa-l canti cu placere. :)

Edited by Faust
Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
eu am amp de-asta, nu e excelent, dak vrei din el distors mai suparat decat asa gen guns sau aerosmith nu iti lua, si dak nu ai un proc sau ceva care sa iti dea un eq in plus sigur nu iti lua pt k ampu are mult prea multi basi. eu am basu din amp dat cam la ora 7juma (adik aproape de 0) si din eq din procesor(zoom g2) la -4 din -12/+12.si btw : butonu "presets" e un buton pe care dak il apesi iti baga un preset facut cum au crezut ei mai bine pt fiecare simulator de cab, iar butonu "manual" e ca sa iti faci tu singur presetu si dupa sa il poti memora pe unu din cele 2 canale.pt chestii mai chill e kiar marfa, si cine stie, dak ai proc destul de bun poate poti sa scoti si un distors suparat, eu am reusit da are mult prea mult gain si dak dau gainu mai incet suna prea digital... mrog, bafta
distors suparat a la guns ? hahahah :) am trait sa o aud si pe asta.... cum am citit asta... nici nu a avut rost sa iti citesc tot postu... .
ok m-am lamurit,imi place ampul asta si o sa-l cumpar. nu am procesor, am doar o pedala boss metal zone, si urmeaza sa-mi cumpar un EQ de la MXR pe 10 benzi...in rest..o sa folosesc efectele de pe amp.multumesc ptr reply-uri si ptr linkuri :)m-apuc sa strang bani..:)
parerea mea ca dai banii degeaba pe mxr 108. ala isi merita banii cand ai un jcm800 si vrei sa faci un ton scooped pentru metal.plus ca din cate am vazut pe alte forumuri toti..aproape toti il tineau in loop si cum ad50vt nu are loop...dai banii degeaba. cu banii de pe un mxr adica 150 de E si daca e mai vinzi metal zone-u mai pui ceva si mai bine iti iei ad100vt...care are fx loop....de ex
Link to comment
Share on other sites

eu am amp de-asta, nu e excelent, dak vrei din el distors mai suparat decat asa gen guns sau aerosmith nu iti lua

 

distors suparat a la guns ? hahahah :) am trait sa o aud si pe asta.... cum am citit asta... nici nu a avut rost sa iti citesc tot postu...

 

Am vaga impresie ca nu ai citit tot...^ :)

Imi place ca revii la forma care te-a consacrat. Keep it up!

 

P.S. Ritchie Sambora. :)

Link to comment
Share on other sites

@anghelescu: nu am inca o parere formata despre mxr 108, io zic ca-i bun...sa vad cum stau cu banii, dar varianta de a vinde metal zone, plus banii de pe EQ, plus banii de pe vox si sa mai strang ceva ...nu intra in calcul, deoarece is prea multzi bani de strans si de vandut ...am impresia ca ma complic...si se mai pune problema si de spatziu, momentan nu cant la sala ci in casa, si cred ca 100W ii muuult prea mult ptr vecinii mei...si sincer..cred ca imi fac treaba si cu 50W :) but thanks anyway

 

@faust: cine-i Calin??? nu-l cunosc....io is din cj nu din buc...

"Sa-l canti cu placere. beerchug.gif " thanks ...I WILL :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
daca nu esti famliliarizat cu internetul te ajut eu

http://www.voxamps.co.uk/valvetronix/ad15-30-50-100vt.asp

si dc nu esti familiarizat cu limba engleza te ajut eu: http://www.google.com/translate_t poti traduce fraze intregi cu copy paste.nu radeti ca vad cazuri zilnic

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
iar daca esti familiarizat doar cu limba romana poate ar fi mai bine sa-ti iei un acordeon...

sunt familiarizat cu ambele limbi, merci. Sunt familiarizat si cu internetul, de asemenea. Doar ca, unii forumisti au mentionat in treacat ca ar exista o diferenta, m-am gandit ca mi-o confirma cineva.

Link to comment
Share on other sites

iar daca esti familiarizat doar cu limba romana poate ar fi mai bine sa-ti iei un acordeon...

:):)

 

Ontopic...Suna foarte bine ampul. Il am si eu de cateva luni si sunt extrem de multumit. Precum s-a mai spus, isi face banii. Scoate foarte bine tonuri mai heavy, depinde insa ce ii bagi in fata. Eu folosesc un Zoom G7 pe lampa in fata. Nu sunt mandru de combinatia asta, cu toate astea am reusit sa scot un sunet extrem de bun si sunt foarte multumit. Initial am cantat direct in el, suna destul de bine si asa, pe tonuri de clean sau OD, cu o chitara adecvata. Pentru ceva mai dur, trebuie fortat. Per ansamblu este destul de "warm", destul de versatil si puternic. Cand o sa am timp voi incerca sa fac vreo doua-trei clipuri cu el. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.