www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Digitech Death Metal


Soulmaster
 Share

Recommended Posts

Dragi membri rgc,

 

Astazi mi s-a intamplat un lucru foarte neplacut. Pedala cu care obisnuiam sa ma cant a cedat pur si simplu din senin. E vorba de un digitech death metal. Acum, de fiecare daca cand vreau sa o folosesc scoate un bazait suparator. Partea si mai proasta e faptul ca nici stralucitul sau bypass nu functioneaza... Are cineva vre-o idee ? Mentionez ca nu am bruscat pedala in vre-un fel... nu-mi sta in fire.

Edited by Soulmaster
Link to comment
Share on other sites

A cedat in timp ce cantai? sau ai lasat-o in priza un timp si cand ai vrut sa canti pe ea n-a mai mers? eu am patit asa cu o pedala veche de wah ruseasca, a fost un soc de curent si s-a ars. Nu era cine stie ce, dar era a unui prieten, de fapt a tatalui lui, si cam avea valoare sentimentala.

Link to comment
Share on other sites

am mai patit si eu asa cu DDM-ul meu, are momente cand merge cand nu merge, sau cred ca are tendinta sa omoare adaptoarele, pana acum a omorat 2 adaptoare nu stiu cum, si nici pe baterie cand merge, cand nu.

Incearca sa scoti mufa la adaptor si sa o bagi la loc de multe ori, scoate bateria si fol. numai pe adaptor, cumpara un adaptor masiv de ala chinezesc si incearca. Eu asa cant acum, pe un adaptor de 60 de mii din piata, scoate 1000mw

Link to comment
Share on other sites

Guest EPSYLON_CURSE
"Mila mi-e de tine, dar de mine mi se rupe sufletul ca si eu folosesc digitech" - cam asa suna :) !

 

Nu man... :)) pedala a cumparat-o de la mine.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.