www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Warwick Bass - Florin Barbu Signature


Guest dizzyME
 Share

  

44 members have voted

  1. 1. Ati vrea sa apara un bass Warwick Florin Barbu signature?

    • Da
      34
    • Nu
      10


Recommended Posts

Guest dizzyME

Am deschis si pe forumul Xbass acest topic... il voi deschide si aici pentru a ma asigura ca se implica cat mai multi useri:

 

Ma plimbam azi pe site-ul Warwick si am vazut o groaza de basuri cu Signature al diferitilor artisti. Atunci m-am gandit: de ce sa nu existe si un bass Florin Barbu Signature? Daca tot e dealer, endorser, unul din cei 3 moderatori de pe forumul Warwick.. adica.. parerea mea este ca omul a ajuns la un nivel suficient de mare incat sa merite acest omagiu Ar fi un omagiu nu doar pentru el, ci si pentru toti basistii romani, si pentru intreaga comunitate Xbass. Ar fi primul bass ever cu semnatura unui roman pe el icon_biggrin.gif

 

Va dati seama ca basul ar fi de o calitate deosebita, deoarece cu totii stim ce cunostiinte are Florin despre basuri and stuff icon_wink.gif

 

So, daca noi am scrie fiecare cate un mail la info@warwick.de, mentionand ca este pentru d-l Hans Peter Wilfer, mail in care sa ne exprimam aprecierea fatza de aceasta firma (bineintels, cei care au apreciere fatza de ea icon_lol.gif ), faptul ca ne-ar face o deosebita placere ca firma Warwick sa produca un bass "Florin Barbu Signature", niste referinte la cariera lui Florin (ca sa justificam cererea) acest lucru poate ar deveni posibil...

 

Eu zic ca Florin merita acest lucru nu doar ca muzician ci si ca om, pentru toate lucrurile care le-a facut pentru comunitatea Xbass... so, fratilor cine e de acord cu mine, sa trecem la scris icon_smile.gif

 

Daca raspunsul de la intrebare din pool e da, scrieti fiecare cate un mail.. maybe we can do this :)

Edited by dizzyME
Link to comment
Share on other sites

Guest dizzyME
Normal ca vreau sa se intample lucru asta. Pe langa faptul ca Florin Barbu e un muzician de exceptie e si resitean de-al nostru , so go for him! :)

 

 

Esti din Resita? in ce trupa canti? :) Pomo, tu esti in Phaser, nuh? good job guys... am lasat un msg pe revistasunete :(

 

ups..offtopic! anyway, care ati votat da, sa nu uitati sa trimiteti si un mail la adresa mentionata mai sus! Sa vada d-l Hans Peter Wilfer ca suntem multi care vrem sa apara o serie Florin Barbu signature, poate poate reusim sa obtinem o asemenea serie :)

Edited by dizzyME
Link to comment
Share on other sites

Guest daemon

mi se pare o prostie... nu poti sa ceri unei firme sa faca in instrument signature... nu spun ca nu mi'ar conveni sa se intample, dar e total aiurea, e alegerea lor... o propunere copilareasca

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru intiativa, cam neortodoxa, dar faina :-) Este posibil sa si functioneze, cine stie...

As face un bass foarte bun la cel mai mic pret posibil daca ar fi sa ma intrebe Hans Peter...

 

Originea mea pe scurt... sunt nascut in Sibiu, la 5 ani m-am mutat in Resita, acolo am stat pana la 18 ani. Am facut liceul la LMF (L1) si am inceput sa cant la bass dintr-o discutie nebuna pe care am avut-o cu Tony Killahead. Si el s-a apucat de chitara atunci ca sa facem trupa :-)

 

Love you guys!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.