www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

X-plod


freelancer
 Share

Recommended Posts

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
Mi se pare mie sau la voce nu mai e ala mic (s-au a crescut intr-un mod spectaculos in cateva luni cati altii in cativa ani :) )

 

 

Cerbu (basistul) si-a rupt mana la scoala, asa ca andrei a trebuit sa-l inlocuiasca la bass... deci, cerbu a trecut pe voce... si au facut piesa asta, ca noutate. mai era o piesa unde cristi trece la tobe, iar bubu la chitara... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Mie imi placea mai mult cu Andrei la voce, chiar daca suna a copil, parca avea mai mult suflet in interpretare. Si Bogdane, fa ceva cu Cristi, suna foarte prost (sunt sigur ca nu numai din cauza televiziunii).... Da-i o chitara si un amplificator adevarate - am vazut ca vinzi o frumusete de chitara si ai avut si un amplificator dragut, deci posibilitati sunt. Sincer, e pacat sa se complaca in lumea DSP-urilor.

Edited by Baumwolle
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest Baumwolle

Instrumentatia suna dragut, insa versurile sunt (mai mult decat) penibile, nepotrivite (de cate ori ati mers voi pe motocicleta?), as spune chiar agramate, iar timbrul vocalului pur si simplu nu se leaga deloc armonios cu negativul.

Link to comment
Share on other sites

Guest cristi-plod

mersi... o sa tinem cont...noua insa ne place, iar andrei - e andrei - creste... parca ziceai mai sus ca iti place cum canta... cat despre cat de agramate sunt versurile, nu vad unde si crede-ma, am studiat mult in ultima vreme, cu admiterea in liceu... nu ma laud, dar am intrat al saptelea la Cantemir... apropo - mai sunt Cantemiristi pe aici?

Edited by cristi-plod
Link to comment
Share on other sites

Guest pasarel

mi se pare mie sau chiar seamana cu black sabbath? bineinteles, in o varianta mult mai tanara. imi cer scuze daca am dat cu bata in balta :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Da, pe melodiile vechi mai suna cum suna, insa un riff greu cu o voce de copil chiar nu se pupa. Am spus ca sunt agramate pentru ca sunt, in cele mai multe situatii, pur si simplu insiruiri de substantive si adejective, fara verbe; nu sunt propozitii. Felicitari pentru admitere!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

aiurea..............nas vrea sa te dezamgesc,dar vocea e.........instrumentalu merge,dar restu nu !!! va dau o idee,puneti-l pe Andrei sa bea 100 de ceva inainte cu jum de ora,si apoi puneti-l sa cante........ai sa vezi apoi !!!!

 

 

Deci pacat ca aveti scule si tot ce trebuie,restu........versurile is........vocea la fel !!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.