www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Satriani - New Day


Guest nico
 Share

Recommended Posts

Dupa o munca de cateva zile, e gata...un mic pariu al lui felixanu' si al meu...

Trebuie insa sa spun ca fara crearea BT-ului de catre felixanu' dintr-un pdf, adica, power chords, trackurile de tobe si percutii (11 la numar, facute efectiv pe masura ce asculta piesa originala, dupa ureche, way to go, man!) si unele "floricele" ici-colo, piesa n-ar fi iesit doar pentru ceea ce am facut eu (trackul de clean + solo guitar).

Deci, in lipsa unui BT, s-a creat unul, s-a cantat, mixat si...iata piesa!

De remarcat munca (75%) lui felixanu'...piesa asta e cam his first real tribute to Saint Joe!

Multumesc, prietene!

New_day.mp3

Link to comment
Share on other sites

Multumim...stim ca ce am facut noi e depaaarte de original dar ne bucuram cand reusim sa "imitam"(la modul imperfect, of course!) cate ceva...

Link to comment
Share on other sites

bt-ul este privat ? putem sa ne bucuram si noi de el?

 

desigur ca va veti putea bucura de el, daca il doriti... singura problema ar fi ca nu am facut inca un negativ ca atare :), ci am mixat piesa din toate trackurile, inclusiv solourile . astept cerinte mai clare, ce sa contina negativul (adica doar tobe si bass, sau pot include si ceva din chitara ritmica cu distors pe care am cantat-o eu, etc...). oricum, cu scuzele de rigoare, rezultatul nu va aparea aici inainte sa termin si cu garda de maine (uffff...), deci posibil miercuri seara cel mai devreme... si din motive lesne de inteles, as prefera sa il uploadez mai intai si pe site-ul ala cu negative tribute to Satch... :)

Link to comment
Share on other sites

here it is! am reusit azi sa mixez doua variante de negativ, sper sa fie oki ca proportie a volumelor...

una dintre ele contine si ceva rhythm guitar parts, cantate de mine, iar cealalta este doar din bass si tobe.

enjoy it! sper sa foloseasca si sa placa cuiva munca mea :) . am trimis deja negativul si la site-ul francez cu Joe tribute BT's. :)

am atasat aici si fisierul .gp5, sa le fie mai usor celor care vor sa cante orice parte de chitara a piesei.

numai bine tuturor! feedback-ul e binevenit!

Joe_Satriani___New_Day_backing_track__with_rhythm_guitars_.mp3

Joe_Satriani___New_Day_backing_track__no_guitar_parts_.mp3

Joe_Satriani___New_Day.gp5

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.