www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vreti Concert Al!as Pe 28?


Elvantin
 Share

Vreti Concert Al!as Pe 28?  

36 members have voted

  1. 1. Vreti Concert Al!as Pe 28?

    • Da nene
      18
    • Nu nene
      18


Recommended Posts

Daca vreti un concert AL!AS in Big Mamou pe 28jul, sunteti invitati sa postati si sa va anuntati intentia de a ne vedea/asculta.

 

PS: exista o MARE probabilitate ca in respectivul concert sa mai promovam INCA 2 piese noi... AL!AS..

 

Asadar, ar fi 16 piese AL!AS, restu'... stiti voi.. cit mai putem noi/cit mai vreti voi

 

Noroace! :)

Edited by Cosu
poll
Link to comment
Share on other sites

ºi nouã ce ne iese? :)

 

depinde de cit de in forma va fi Horia (el e luptatorul trupei - a facut lupte "greco catolice" =)) ).

 

El stie raspunsul la intrebare.

 

Cel mai probabil 4 coaste rupte :)

 

Rock on! Ne vedem acolo, la brrc! :)

PS: era o gluma (desi Horia chiar a facut lupte). Va iese cel mai probabil o gaura de 8 lei, dar care merita :(

Edited by Elvantin
Link to comment
Share on other sites

tinem la parerile pertinente :( .

concertul cred ca oricum se va tine??!!vali hotaraste asta pt ca el a deschis topicul asta,dar sunt tare curios sa vad daca chiar exista lume care vrea sa ne asculte(tinand cont de faptul ca la mai toate cantarile noastre a fost popor-si aici nu ma refer la prieteni-vezi cantarile din afara bucurestiului).

tot ce pot eu sa subliniez e ca muncim al naibii de mult pt ca trupa asta sa sune bine(sper ca nu avem reclamatii :) ),se fac piese(bune-rele,sunt ale noastre) si,in consecinta, chiar as vrea sa vad rezultatul votului(sper ca va fi "da nene" :) )

ROCK ON :)

Link to comment
Share on other sites

Cyfer, e cu dus-intors toata treaba. Eu sunt cel care nu e inca hotarit daca acest concert se va tine sau nu pentru simplul fapt ca NU mai stau in Bucuresti, si daca tot il facem (sa zicem) nu vreau sa ne trezim ca le cintam lu' Vali si lu' Georgiana. Ceva de genul. Eu pierd 4 zile in total (2 repetitii, 1 concert, inca una ma intorc acasa). Pentru mine e foarte important sa nu vin degeaba. De-aia am deschis acest topic. Sunt sceptic in legatura cu publicul din o groaza de motive: mare, munte, felurite evenimente din afara Bucurestiului, "plecari la bunici", etc etc etc). De-asta am intrebat. Noi am incercat intotdeauna sa facem ceva constructiv, si am pus baza mare in public. Asta vroiam sa stiu de fapt: va fi public?Va invit sa postati si sa votati in continuare. Voi decide daca se va tine concertul in ultimul minut al termenului limita. Avand in vedere ca deocamdata nu mi-a sarit nimeni in cap (nu stiu deocamdata termenul limita), mai e ceva ceva timp.PS: un mic hint pentru cei carora le place muzica noastra: fratilor, mi-e greu sa cred ca n-aveti prieteni. Bring them on! Asa ajunge o trupa sa fie cunoscuta, nu neaparat iesind pe un post tv cu un video de *****. Parerea mea (poate fi diametral opusa fata de a altora, nu condamn!)Va astept cu cea mai mare placere la concert, daca il vom tine.. ... inauntru.. nu afara Rock on!EDIT: e de apreciat ce a facut Burb: Nu dom'le pentru ca indiferent daca vreau/nu vreau sa vin, NU POT. Iese DEGEABA DA NENE si nu vine nimeni. Plus ca daca puteti argumenta pentru oricare din varianta pe care ati ales-o ar fi EXCELENT!ROCK ON AGAIN! :) :)

scuze de offtopic:ce e ala poll?????
Frateeee.. esti praf!!!! Offffffffffff :(:) Edited by Elvantin
Link to comment
Share on other sites

Cyfer, e cu dus-intors toata treaba. Eu sunt cel care nu e inca hotarit daca acest concert se va tine sau nu pentru simplul fapt ca NU mai stau in Bucuresti, si daca tot il facem (sa zicem) nu vreau sa ne trezim ca le cintam lu' Vali si lu' Georgiana.

Înțeleg. Probabil cã eu sunt cel care înțelege cel mai bine situația.

O cântare de club în toiul verii este problematicã. Trebuie mult mai multã muncã și inventivitate pentru a aduce pe cineva.

Soluția este sã gãsiți și alte feluri de a face reclamã și toți membrii trupei sã-și aducã aportul.

 

Trebuie fãcut mai mult decât un poll pe RGC pentru a umple clubul.

 

Oricum, poll-ul nu este prea inspirat. Eu aș fi întrebat eventual: Cine vine la un concert Alias în data cutare? Rãspunsuri: 1. vin sigur, 2. poate vin, 3. nu vin

Așa aveați o idee despre numãrul de persoane pe care contați dintre RGCiști.

 

Întrebarea cu ”vreți...” e ciudatã... Lumea poate vrea, dar asta nu înseamnã cã și poate sã vinã :)

Link to comment
Share on other sites

Cyfer, intrebi omu: "frate, vii?". Si stii ce-ti zic toti? "Frate, eu sunt primu'. Nu am cum sa ratez!"

 

Mi s-a intimplat chestia asta cu toti amicii mei, cu exceptia CELOR MAI OCUPATI (daca-ti vine sa crezi!), care au facut intr-un fel sau altu' si-au ajuns cam la toate.

 

Omu' zice ca vine. E un fel de pseudo-respect. Cei mai multi fac asta fara sa-si dea seama ca e aiurea.

 

Nu am spus ca e relevanta treaba cu poll-ul. Dar si in cazul specificat de tine s-ar fi intimplat asa:

1. Vin frate, super tare! De cand asteptam, mmmaaaaaaaama!!!!

2. Nu vin.

3. Ce-i aia AL!AS?

 

Acelasi dreac. Si-ti mai spun un lucru: bine ar fi ca (virgulica) cei care au zis "vin" sa vina. Eu sincer nu cred ca vor veni nici 10%.

SPER sa ma insel. Imi place sa cred ca facem o muzica (virgulica) cit de cit ascultabila daca nu buna. Adica o muzica (virgulica) care sa motiveze publicul si sa-l inmulteasca (virgulica) ca iepurii.

 

:)

 

Rock on!

PS: ce de faze cu virgulica! M-am autoeclipsat!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.