www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Electro-acustica


SolDiez
 Share

Recommended Posts

Azi mi-am luat o chitara electro-acustica Stagg, pana acum am avut o classica tot Stagg si cant de 6 luni la ea. Oricum asta e prima electro-acustica care am auzit-o live si vreau o parere daca suna bine sau mi-am luat teapa. Am zdranganit-o un pic sa-mi ziceti cum suna. btw: am dat 320 lei pe ea deci nu ma asteptam la calitate prea buna oricum.

 

Edited by Kreatorul
Link to comment
Share on other sites

Azi mi-am luat o chitara electro-acustica Stagg, pana acum am avut o classica tot Stagg si cant de 6 luni la ea. Oricum asta e prima electro-acustica care am auzit-o live si vreau o parere daca suna bine sau mi-am luat teapa. Am zdranganit-o un pic sa-mi ziceti cum suna. btw: am dat 320 lei pe ea deci nu ma asteptam la calitate prea buna oricum.

E OK, man, sa-ti traiasca! :)

Link to comment
Share on other sites

Ms

Mai am o intrebare: Am luat mufa am bagat chitara la line-in dar in guitar rig sau amplitube ce trebuie sa fac sa-mi ia line-in ca se aude microfonu, si am inteles ca daca bag chitara la jacku de microfon e calitatea sunetului mai proasta.

Nici la microfon daca conectez chitara nu merge...scuzati cacofonia. Am si asio instalat cu setari cu tot

Edited by Kreatorul
Link to comment
Share on other sites

Acu am venit de la Stagg cu ea m-am facut si de cacao doza e buna...dar la pc nu merge de nici o culoare...microfonu merge, dar asta nu...si cand am fost la stagg am uitat sa iau si cablu cu mine sa vad daca o fi de la el....nu stiu ce sa-i mai fac. setarile sunt ok ca altfel nu mi se auzea nici microfonu. O sa incerc sa fac rost de un cablu dar daca mai e cineva cu aceeasi problema implor ajutor :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.