www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Problema Cu O E-acustica


Guest beseech
 Share

Recommended Posts

Guest beseech

well..amplificata..suna bine..DAR MI'ul gros si cel subtire aproape ca nu se aud deloc cand cant la ea amplificata..din eq nu e..nu stiu ce sa'i fac..restu se aud foarte bine si tare..mai putin astea 2..are cineva idee din ce cauza se intampla asta?

Link to comment
Share on other sites

parerea mea e ca de la doza pleaca sunetul...amestecat sa zicem asa, daca ar fi de la amplificare sau de la egalizatorul ala nu ar trebui sa se auda nici una.

 

wel... doza (e)

 

(parerea mea), mai asteptam pareri :)

Asa e, ai dreptate! Mi s-a intimplat de fapt si mie, dupa ce am umblat la cordar ca sa reglez "actiunea" (adica am pilit putin din el). Suna ca inainte la rece, nici o diferenta // acum nu mai suna corzile egal la cald. Totusi, nu e un caz nici pe departe asa de dramatic cum pare sa fie al tau. In orice caz, la mine cu un pic de compresie se rezolva (oricum, procesam din plin sunetul "electric"). Asa ca, incearca si tu cu un compresor, cine stie......

Succes!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest dramatique

am o electro`acustica hora reghin , recent cumparata , suna fain tare doar ca na...as vrea sa cant pe ea ca o electrica...ajutati si pe mine ? ce trebuie sa cumpar..aplificator sau bla:) sa fie electrica? eventual dati un add la dramatik_theme :)

Link to comment
Share on other sites

ce trebuie sa cumpar..aplificator sau bla:) sa fie electrica?

 

Daca vrei s-o faci electrica, bag-o in priza :)

Sorry, dar nu m-am putut abtine.

 

Sa intelegem atunci ca pana acum ai cantat pe ea "la rece", adica neamplificata. Daca zici ca-i electroacustica trebuie s-o bagi intr-un amplificator, evident. Poti folosi aceleasi efecte ca pe electrica si va suna asemanator. dar pan' la urma nu-i acelasi lucru. Daca vrei electrica, ia-ti electrica. Daca vrei electroacustica... esti pe drumul cel bun :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.