www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bacu'


necu'
 Share

Recommended Posts

eeah..lasa mah..toti am frunzarit-o intr-a 12-a oricum...tot liceul..suuuper tare perioada..si normal ca o sa plangem dupa perioadele astea..deja imi lipsesc..eeah asta e..ce sa-i faci? vorba unui multimilardar...pacat ca timpuul e singurul "lucru" care nu se poate cumpara...bafta poimaine...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest MrJackson
manca-v-as coardele voastre

ce-o sa plangeti voi dupa vremile aste....ascultati aici la mosu....

 

Ascultati la el!

Link to comment
Share on other sites

in continuare..note?pareri?comisii nasoale ? faze de povestit ?...maine dupa 5 ma exprim si eu..apropo de junimea..azi faza tare..era unu care i-a cazut junimea si maiorescu..bata omu..vorbisem cu el inainte..si a cazut la o comisie unde a vazut ca nu era ascultat si a inceput aceleasi fraze de vreo 3 4 ori..si a luat...10

Edited by necu'
Link to comment
Share on other sites

Eu trebuia sa intru la 15.45. Pe la 12 ma suna un coleg disperat sa vin repede la scoala ca se merge fr repede si el care intra la 14.30, mai are 4 persoane in fata. Profii isi luau pauza de masa de la ora 13, pauza ce dura 1 ORA!!!! - asta in mod normal. M-am dus la liceu la 13.45. Profii au venit din pauza la 15.30, le-a priit fr fr mult , nu? A fost o bataie de joc la faza asta si nesimtire pe fata. Bineinteles ca am intrat cu muuuult dupa ora la care eram programata, dar noi sa fim sanatosi.

Eu am fost la cea mai naspa comisie din lic...a dat 8 note de 5 si multe altele de 6, 7 mai rarut 10..dar...in fine...mi-a picat arta poetica de la un autor canonic si mi-au dat 10. Partea cea mai naspa e, ca liceul in care sunt eu e al 2 lea din judet, profa cu pricina care a dat notele mici e la un alt liceu..la concurenta..multe note au fost pur si simplu subiective..pai daca e examen...examen sa fie!.

Link to comment
Share on other sites

that was easy...

 

eu sunt azi de la 17:00

 

easy?.... nush ce sa zic mah da eu cand am luat biletul ala tot am fost apa... ma gandeam, de ce? Dumnezeule dintre toti de ce eu??? si apoi am avut un flashback cu mine pe coridor si cu reporterul de la Antena 1 intrebandu-ma "la ce te astepti?" si eu raspunzandu-i.... "la ce-i mai greu"... deci de aia mi-a picat mie Maiorescu B). Daca stiam ca nu exista nici o sansa sa imi pice Cartarescu sau Goga in urmatorul subiect, skimbam pe cel cu junimea...

 

in continuare..note?pareri?comisii nasoale ? faze de povestit ?...maine dupa 5 ma exprim si eu..apropo de junimea..azi faza tare..era unu care i-a cazut junimea si maiorescu..bata omu..vorbisem cu el inainte..si a cazut la o comisie unde a vazut ca nu era ascultat si a inceput aceleasi fraze de vreo 3 4 ori..si a luat...10

 

:) atat

 

Eu trebuia sa intru la 15.45. Pe la 12 ma suna un coleg disperat sa vin repede la scoala ca se merge fr repede si el care intra la 14.30, mai are 4 persoane in fata. Profii isi luau pauza de masa de la ora 13, pauza ce dura 1 ORA!!!! - asta in mod normal. M-am dus la liceu la 13.45. Profii au venit din pauza la 15.30, le-a priit fr fr mult , nu? A fost o bataie de joc la faza asta si nesimtire pe fata. Bineinteles ca am intrat cu muuuult dupa ora la care eram programata, dar noi sa fim sanatosi.

Eu am fost la cea mai naspa comisie din lic...a dat 8 note de 5 si multe altele de 6, 7 mai rarut 10..dar...in fine...mi-a picat arta poetica de la un autor canonic si mi-au dat 10. Partea cea mai naspa e, ca liceul in care sunt eu e al 2 lea din judet, profa cu pricina care a dat notele mici e la un alt liceu..la concurenta..multe note au fost pur si simplu subiective..pai daca e examen...examen sa fie!.

 

macar bine ca ai scapat, si cu 10 pe deasupra :)

 

Sweetdeeds obisnuieste-te ca tara asta e plina de spagari, pilosi, impostori si scursuri umane. Daca te pazesti poate scapi. ;)

 

Bafta voua bacalaureatilor. Sfatul meu e sa nu va panicati ca nu e cel mai important examen din viata voastra ;)

 

Nu ne mai panicam Cosule, ca doar am scapat de cea mai grea proba :o

 

am luat 10 :(

 

:) felicitari! ce ti-o picat?

Link to comment
Share on other sites

Sweetdeeds obisnuieste-te ca tara asta e plina de spagari, pilosi, impostori si scursuri umane. Daca te pazesti poate scapi. :)

 

Bafta voua bacalaureatilor. Sfatul meu e sa nu va panicati ca nu e cel mai important examen din viata voastra :)

 

Intr`adevar nu e cel mai important examen din viata noastra, dar in momentul de fata are o mare importanta pentru noi. Pentru mine personal nu, pentru ca unde o sa dau la facultate dau admitere, media de la bac nu conteaza deloc...dar....e fr mare stresul, si oricum pana la urma de ce sa nu recunoastem...da bine cand avem note mari la bac nu? e si fala parintilor..."ca deh, te-am crescut te-am educat" :)) dupa bac, o sa stam sa radem si o sa zicem:" Bacul, ce e ala? Pitol cu apa!" mai ales dupa 1 sesiune :()

 

@alex_omul, sylviu: felicitari si tot asa:P!

Link to comment
Share on other sites

pai am dat la Lic. Sincai din Cluj ... numai ca m-am dus acolo pregatit de polologhie si aia voia sa auda scurt si la obiect..... si m-am kakat pe mine si n-am mai stiut nimic..... PE O PROSTIE DE SUBIECT CU COMICUL DIN CARAGIALE!! ... as fi vrut mult sa ii vina ceva Blaga..... ii dadeam cu cunoasterea paradisiaca si luciferica ... :)

Link to comment
Share on other sites

pai am dat la Lic. Sincai din Cluj ... numai ca m-am dus acolo pregatit de polologhie si aia voia sa auda scurt si la obiect..... si m-am kakat pe mine si n-am mai stiut nimic..... PE O PROSTIE DE SUBIECT CU COMICUL DIN CARAGIALE!! ... as fi vrut mult sa ii vina ceva Blaga..... ii dadeam cu cunoasterea paradisiaca si luciferica ... :)

 

lasa omule ca nu ii sfarsitu lumii! :)

sincai zici? esti din info cumva, ca stiu ca cei din info au dat acolo.

Link to comment
Share on other sites

pai am dat la Lic. Sincai din Cluj ... numai ca m-am dus acolo pregatit de polologhie si aia voia sa auda scurt si la obiect..... si m-am kakat pe mine si n-am mai stiut nimic..... PE O PROSTIE DE SUBIECT CU COMICUL DIN CARAGIALE!! ... as fi vrut mult sa ii vina ceva Blaga..... ii dadeam cu cunoasterea paradisiaca si luciferica ... :)

 

Nu dispera mey....viata in sine e o comedie....

Link to comment
Share on other sites

no ca am facut'o si pe asta , nota primita 10

 

:)

 

ieri mi-a picat curentul cand am ajuns acasa.

 

Eu sunt de la CNSS. comisie foarte misto. subiectul nr 77 (ca tot imi place mie cifra 7): arta poetica + o chestie de metodologie. super simplu. 10!! Ah, am intrat cu 1 ora jumate inainte de cand trebuia.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Breezer

Well,am scapat si eu de romana oral azi...asta a fost adevarata teroare,macar restul e scris (la engleza scoate mai toata lumea nota mare,asa ca out of the question).

Gluck tuturor in continuare! (fuck! mai e si biologia...)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.