www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Jackson Crv2


hades
 Share

Recommended Posts

sunt pe cale sa imi achizitionez o doza Jackson CRV2 pentru a mea chitara care are nish doze standard - nu prea bunicele.

chitara pe care vreau sa montez doza este o copie fender producator HB.

 

Poate ca nu se merita, dar sunt la inceput cu chitara si nu prea merit o scula mai buna si oricum multi dintre voi ati stat si 2-3 ani cu aceasi scula care era poate low cost.

Deci bani de alta chitara nu am vrea sa o imbunatatesc pe asta momentan doar prin montarea unei noi doze.

 

Astept parerile voastre despre aceasta doza, la ce pret se gaseste nou, SH si daca este o alegere cat de cat potrivita :)

Link to comment
Share on other sites

da o am sigur, numai ca mai am o problema :) cred k nu se prea potriveste pickguard`ul meu... doza bridge este pozitionata oblic, aia vine paralela cu midle (din cate am vazut prin poze ca nu ma pricep asa bine) si cum este ea dubla...nu cred k incapr si mai e problema cu gaura de surub daca fac alta... o sa se vada urat (cred).

 

Nu am alt pickguard si nu prea am bani de unu` nou - nici nu stiu cat costa.. Poate cineva sa ma sfatuiasca in privinta asta?

Link to comment
Share on other sites

multumesc pentru sfaturi, deci e bine ceea ce fac sa inteleg, dar pickguard`ul pot sa-l tau cu in cut`er sau se foloseste altceva?

 

ah si de la
vreau sa iau doza
:)

 

Asta nu stiu, incearca sa vezi cam ce e mai bine, cred ca ar fi buna o lama foarte ascutita sau un cutter dinala profi.

Link to comment
Share on other sites

 

Asta nu stiu, incearca sa vezi cam ce e mai bine, cred ca ar fi buna o lama foarte ascutita sau un cutter dinala profi.

 

Vorbind din o vasta experienta de taiat pickguarduri pentru montat doze :

a. Freza cu cap adecvat, preferabil si un oarecare sistem de prindere.

b.Ceva cu lama zimtata, foarte fina.

c.(cea mai proasta solutie)Cutter sau alta lama ascutita, f incinsa.

 

Un cutter in principiu e aproape nefolositor.

Link to comment
Share on other sites

Vorbind din o vasta experienta de taiat pickguarduri pentru montat doze :

a. Freza cu cap adecvat, preferabil si un oarecare sistem de prindere.

b.Ceva cu lama zimtata, foarte fina.

c.(cea mai proasta solutie)Cutter sau alta lama ascutita, f incinsa.

 

Un cutter in principiu e aproape nefolositor.

 

 

vektor, poti sa ma ajuti la treaba asta? fac cinste :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

dar nu intreaba nimeni daca are loc de humbucker in cavitate? sub pickguard? Degeaba macelaresti tu pickguardul daca nu este scobit lemnul pentru un humbucker.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.